Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Surfařka přišla o ruku při útoku žraloka: Pomáhá dětem překonat strach!

Autor: ptr

Osud se s ní nemazlil. Při svém milovaném sportu čelila napadení od jednoho z nejnebezpečnějších živočichů na této planetě. Surfařka Bethany Hamiltonová (32) přežila, ale po děsivém ataku žraloka přišla o levou paži. Drsný zážitek jí nezlomil a nyní hledá cestu jak být inspirací. Rozhodla se napsat knihu, která bude pomáhat dětem.

Zbrusu nové dílo od odvážné ženy se jmenuje výstižně „Surfing past fear“ (Surfování přes strach). Hlavní hrdinkou je vydra Olivia, která překonává své obavy poté, co si při surfování zlomí ruku. Při své snaze se dočká pomoci od svých přátel, kterými jsou jednoruký medvěd Mobi a plameňák jménem Abby. Smyslem roztomilého díla je naučit děti, jak překonat nepřízeň osudu.

Bethany tento těžký boj zná víc než dost. Vždyť v pouhých třinácti letech prožila obrovské trauma. Stalo se to, když se svými kamarády 31. října 2003 surfovala na pobřeží Havaje. Ležela na svém prkně a čekala na další vlnu. Ruce měla ponořené ve vodě, když se objevil pětimetrový žralok tygří a zakousl se do levé paže. Po prvním útoku naštěstí odplaval, ale s sebou si vzal její paži i kus prkna.

I přes hrozný zážitek na surf nezanevřela a i přes svůj hendikep se stala profesionálkou a jednou z nejlepších v zemi. Nyní věří, že její nová kniha pomůže nejen dětem, ale také rodičům, kteří se snaží předat její poselství. „Cítím se, jako bych byl mixem dvou postav,“ uvedla autorka, která je sama matkou tří dětí.

„Jsem Olivia, stejně jako já měla nehodu a snaží se vrátit. A jsem také trochu jako Mobi, medvěd, který se narodil bez ruky a povzbuzuje Olivii, aby překonala svůj strach a měla pozitivnější myšlenky,“ popsala Hamiltonová. Ráda by navíc v budoucnosti napsala další podobná díla.

Surfařka Bethany Hamiltonová
Surfařka Bethany Hamiltonová