Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 17°C

Shiffrinová dostala osobní ochranu: Po krku jí jdou klimatičtí aktivisté

Autor: sm

Zdánlivá maličkost ji dostala do problémů! Lyžařská šampionka Mikaela Shiffrinová působí velmi skromně. Stejně jako většina lidí ale preferuje pohodlí před dlouhým cestováním. Svým nápadem zkrátit si dobu dopravy ale rozhněvala ekologické aktivisty natolik, že teď slavná Američanka musí údajně mít osobní ochranu!

Shiffrinová patří mezi nejúspěšnější lyžařky v historii. Ani tento fakt ji ovšem neubrání od zloby ekoligických aktivistů, kterým se momentálně stala trnem v oku. A je v tom přitom poměrně nevinně! Organizátoři totiž nabídli Mikaele možnost, že by během mistrovství světa cestovala vrtulníkem mezi tréninkovou sjezdovkou v Orcières a svým ubytováním v Gapu.

Americká šampionka nápad po vlně kritiky zavrhla a namísto krátkých letů bude raději cestovat 40 minut autem. Jenže ani tohle rozhodnutí evidentně klimatickým aktivistům jejich horké hlavy nezchladilo. Jejich hněv je údajně tak velký, že musela Shiffrinovou raději začít hlídat policie!

Světoznámé šampionce přitom osud planety rozhodně není lhostejný. Přidala se mezi lyžaře, kteří mezinárodní federaci adresovali dopis s výzvou k tomu, aby se lyžařské soutěže staly ekologičtějšími. Kromě toho také oblékla speciální kombinézu, kterou poukazuje na klimatické problémy.

Mikaela Shiffrinová se stala trnem v oku pro klimatické aktivisty
Mikaela Shiffrinová se stala trnem v oku pro klimatické aktivisty