Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Jasno 22°C

Fotbalový zápas skončil hrůzou: Děsivé zranění Josefa Váni mladšího!

Autor: ptr

Tak tohle se hrubě nepovedlo. Zkušený fotbalový brankář David Pokorný v sobotním utkání mezi týmy Chlumce a Rakovníka předvedl hodně nevybíravý zákrok a vážně zranil mladého protihráče. Šikovný sportovec Josef Váňa mladší (17) teď bude muset hodně bojovat, aby se mohl znovu prohánět po fotbalových hřištích i hokejových arénách jako před nepříjemným zraněním.

K zákroku došlo v úplném závěru utkání a následky jsou děsivé. Talentovaný sportovní obojživelník bude díky zlomené holenní i lýtkové kosti chybět jak hokejovým Rytířům Kladno, tak mateřskému fotbalovému SK Rakovník, kde svou sportovní kariéru rozjížděl a stále chodil vypomáhat. Josef byl po nešetrném faulu odvezen rychlou záchrannou službou do nemocnice a ihned podstoupil operační zákroky.

Mladý talentovaný hokejista a fotbalista je synem velmi známé sportovní osobnosti Rakovnicka. Rozhodčí Josef Váňa starší, který má za sebou i zápasy v nejvyšší soutěži, byl z víkendové události pořádně rozezlen.

„Jsem zákrokem naprosto zhnusen. Od zkušeného brankáře Chlumce bych v jeho 34 letech čekal, že ví, co dělá a že už má dostatek životních zkušeností, aby takhle nezničil možnou kariéru mladému klukovi,“ napsal Váňa starší na sociální síti.

Na drsný faul reagoval i předseda Středočeského krajského fotbalového svazu (SKFS) Tomáš Neumann, jenž se snaží s agresivitou na fotbalových trávnících bojovat dlouhodobě. Z Moldavska, kde je s českou reprezentací, vzkázal, že proti těmto nešvarům bude vedení SKSF i nadále tvrdě bojovat. Na facebooku se ozval i bývalý reprezentant a nyní fotbalový funkcionář Jan Rajnoch, který má sám s brankářem Pokorným nedobrou zkušenost.

Utkání bylo po této události a červené kartě pro domácího gólmana předčasně ukončeno. I přes fakt, že skóre bylo 1:1, tak se nikdo z účastníků zápasu neměl k pokračování. Provinění brankáře Chlumce bude samozřejmě nyní řešit disciplinární komise.

Všichni si nyní hlavně přejí, aby byl mladík opět v pořádku a netrpěl žádnými následky. „Držte mu, prosím, palce. Je po operaci, má zlomenou holení a lýtkovou kost v jedné třetině. Vše sešroubované k titanové tyčce. Teď hlavně záleží na něm, jak se jeho tělo se vším vypořádá a jestli vše sroste jak má. Je mi z toho strašně smutno. Jeho život je sport a hlavně hokej, fotbal byl jen doplňkový,“ zoufal si Josef Váňa starší.

Talentovaný hokejista a fotbalista Josef Váňa mladší utrpěl těžkou zlomeninu.
Talentovaný hokejista a fotbalista Josef Váňa mladší utrpěl těžkou zlomeninu.