Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Šílený obrázek na MotoGP v Indii: Šampion Martín v cíli kolaboval

Autor: OB

O víkendu se poprvé v historii konala Velká cena Indie, která kromě pádu Itala Francesca Bagnaia (26), přinesla také extrémně vysoké teploty. Ty pocítil hlavně Jorge Martin (25), který se posledních osm kol, téměř nemohl udržet na motorce. Své druhé místo nakonec uhájil, ale po závodě se naskytl fanouškům dost děsivý pohled...

Už během pátku bylo rozhodnuto o tom, že indické závody budou kvůli vysokým teplotám a vlhkosti vzduchu zkráceny. Závod královské kubatury byl tedy nakonec místo dvaceti čtyř kol vypsán na dvacet jedna a i tak vypadala většina jezdců po projetí cílové čáry pořádně vyčerpaně.

Největší problémy v průběhu závodu řešil Jorge Martin, který se kromě zdravotních potíží musel vypořádat také s vadou na kožené kombinéze. Ta se mu v sedmnáctém kole částečně rozepnula a rodák z Madridu musel kvůli nápravě výrazně zpomalit.

Osm kol před koncem, pak začal mít španělský závodník problém s dehydratací, která vedla k chybě a ztrátě druhého místa. To si však v posledním kole dokázal vybojovat zpátky.

„Musíte mi věřit, když říkám, že jsem ze sebe vydal 100 %. Když zbývalo osm kol do konce, byl jsem dehydrovaný, takže bylo opravdu těžké závod dokončit. Kvůli chybě se Fabio dostal přede mě, ale dokázal jsem ho předjet zpět a jsem moc rád, že jsem obsadil toto druhé místo. Získali jsme zpátky nějaké body do šampionátu,“ řekl po zápase Martin.

Po dokončení závodu byl Jorge Martin viditelně na dně svých sil. Svůj motocykl nechal v garáži a okamžitě se začal ochlazovat a doplňovat tekutiny. Poté za pomoci svých kolegů odešel do prostoru parc fermé, kde mu ošetření poskytl Angel Charte, který je oficiálním doktorem MotoGP. Španělský jezdec kvůli zdravotním problémům také vynechal po zápasový rozhovor a ukázal se až na stupních vítězů. 

Po závodě vypadal Jorge Martin naprosto vyčerpaně
Po závodě vypadal Jorge Martin naprosto vyčerpaně