Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Peklo před zápasem Sparty s Baníkem: Střet fanoušků! Policie zadržela osm lidí

Autor: ČTK

Manévry na Letné! Policie před dnešním fotbalovým utkáním Sparty s Baníkem Ostrava zajistila u stadionu na Letné několik lidí. Důvodem byl konflikt, při kterém se fanoušci hostujícího týmu pokusili napadnout příznivce domácího klubu. 

Už při doprovodu fanoušků Baníku z nádraží ke stadionu omezili policisté na osobní svobodě jednoho člověka. Důvodem bylo neuposlechnutí výzvy.

Před stadionem se pak ale celá situace vyostřila, když se  se fanoušci hostí pokusili napadnout domácí fanoušky.  "Policisté ze speciální pořádkové jednotky spolu s policisty na koních konfliktu zabránili a na místě zajistili několik osob," uvedla policie.

Později policisté upřesnili, že pozatýkali celkem osm fanoušků Baníku. "Sedm fanoušků zajistili pro neuposlechnutí výzvy a jedno fanouška zadrželi, protože je na něj vydán souhlas se zadržením," upřesnili. Na Letenském náměstí pak v rukou policistů skončil ještě jeden fanoušek Sparty.

Sparta, která obhajuje ligový titul, má dvoubodový náskok před Slavií, která bude v neděli hostit sedmou Olomouc. Letenští mohou při své výhře a současně ztrátě rivala s předstihem ovládnout základní část.

Sparta před týdnem zdolala v pražském derby 3:1 Bohemians a díky porážce Slavie 0:1 v Plzni se po jednom kole vrátila do čela soutěže. Úřadující šampioni v této ligové sezoně doma neprohráli a s Ostravou si na Letné poradili v devíti z posledních deseti utkání nejvyšší soutěže. Jedinou ztrátu zaznamenali v tom posledním při remíze 1:1.

Policie před dnešním utkáním Sparty s Baníkem zajistila několik fanoušků
Policie před dnešním utkáním Sparty s Baníkem zajistila několik fanoušků