Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno 21°C

Skandál na aukci hodinek Schumachera: Nečekaný útok!

Autor: pl, ČTK

Měla to být velká sláva, místo toho se ale aukce hodinek legendárního závodníka Michaela Schumachera (55) proměnila ve frašku. Proč? Na vině je totiž útok, který schytala společnost organizující dražbu. O co přesně jde?

Akce, na které to šlape jak švýcarské hodinky? V případě aukce osmi luxusních hodinek věhlasného jezdce a sedminásobného šampiona Michaela Schumachera, která byla naplánována v Ženevě, to rozhodně neplatí. Organizátoři dlouho očekávané dražby se museli potýkat s velice nepříjemným problémem.

Konkrétně se jednalo o hackerský útok! Kdo za ním stojí? To podle německého listu Bild momentálně není jisté. „Web je v současnosti offline. Budeme se snažit tento problém co nejrychleji vyřešit. Za způsobené nepříjemnosti se omlouváme,“ stálo na webu aukčního domu Christie´s. Pondělní aukce se tak neuskutečnila, čímž se výběr peněz na Schumacherovu léčbu zkomplikoval.

Technické problémy provázely server už ve čtvrtek 9. května. Nejedná se ale o první případ kybernetického útoku na Christie´s. V minulosti se stávala terčem hackerů poměrně často. Náhradní termín byl naplánován na úterý 14. května ve 14 hodin. Za kolik se vydražily ty nejcennější?

Nejmenovaný kupec za ně vysolil necelých třicet a půl milionu korun! Šlo o hodinky od švýcarsko-francouzské firmy F. P. Journe s ciferníkem v červené barvě, které Schumacher dostal jako dárek k Vánocům od někdejšího šéfa týmu Ferrari Jeana Todta.

Hodinky, které Schumacher dostal od svého bývalého šéfa Jeana Todta k příležitosti zisku sedmého titulu v F1, se vydražily za více než třicet milionů korun.
Hodinky, které Schumacher dostal od svého bývalého šéfa Jeana Todta k příležitosti zisku sedmého titulu v F1, se vydražily za více než třicet milionů korun.