Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C

Bezvědomí, chrčení… Antoš o děsivé nehodě: Budu potřebovat vozík!

Autor: sm, mib

Obyčejná cesta domů se zvrtla v pořádný horor. Nejen hokejové fanoušky vyděsila začátkem týdne zpráva o tom, že komentátor České televize Milan Antoš (54) má za sebou hrozivý karambol, po kterém skončil s 10 zlomeninami v nemocnici. Bývalý hokejový útočník se o nešťastné události rozpovídal pro pro web Sport.cz.

S trochou nadsázky mu zůstal snad jen hlas, který teď chybí divákům České televize. Hokejového experta Milana Antoše (54) na skútru srazilo auto a z nemocničního lůžka poprvé popsal detaily vážné nehody.

Antoš se v noci z neděle na pondělí vracel z O2 areny a v Letňanech nastal chaos po koncertě kapely Rammstein. Řidič, jehož už stíhá policie, zničehonic zahnul a odmrštil jej ze sedla motorky na hranu velkého betonového obrubníku pro kamiony. „Nevím, jak dlouho jsem byl v bezvědomí. Pak jsem se probral a začal na zemi chrčet,“ popsal extraligový šampion z roku 2003 se Slavií pro Sport.cz.

Anglicky mluvící viník zavolal záchranku. „Nejhorší na tom všem je, že mám zasaženou celou levou stranu, takže nemohu používat berle. Nemůžu si je dát pod levou ruku, protože na té straně mám zlomenou klíční kost i prsty na noze. Jsem vlastně ležák. Někdo mě vždycky bude muset vézt na vozíku,“ řekl »Anty«, jenž doufá v návrat do studia.

Léčba a rekonvalescence by podle něj měla trvat zhruba šest až osm týdnů. Úplně bez hokeje ale Milan není ani v nemocnici, kde jej sleduje. „Teď už jo, jak mě přeložili z JIP. Tam jsem koukal na telefonu. Včera jsem se díval na Kanadu s Rakouskem, ale jak jsem unavený, usnul jsem za stavu 4:1 pro Kanadu. A ráno jsem si říkal, že si ti Rakušani snad dělají p*del,“ nechápal Antoš stejně, jako nejspíš většina hokejových fanoušků.

Výčet zranění

  • 5 zlomených žeber
  • fraktura kliční kosti
  • lehký pneumotorax
  • rozdrcené prsty na noze
  • problém s obratlem

Milan Antoš má za sebou vážnou dopravní nehodu.
Milan Antoš má za sebou vážnou dopravní nehodu.