14. dubna 2021 • 12:47

Astralis v nejhorší formě od počátku organizace. Změny jsou možné, říká device

Autor: Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtyřikrát v řadě se Astralis nedostali na největších světových turnajích mezi nejlepší top 4. Na to Dánové rozhodně nejsou zvyklí, nejlepší tým v historii Counter-Strike: Global Offensive takovou šňůru zažívá poprvé od roku 2016, kdy byla organizace Astralis založena. „Dá se očekávat, že se něco změní,“ říká Nicolai „dev1ce“ Reedtz, hvězda CS:GO a zřejmě nejlepší hráč historie v rozhovoru pro hltv.org.Jenže co změnit? Astralis jako jeden z posledních týmů stále disponuje šestičlennou soupiskou, i když se to tak příliš zdát nemusí. Lucas „Bubzkji“ Andersen, 22letý střelec a jeden z největších dánských talentů, totiž v roce 2021 odehrál celé dvě mapy. Jen těžko tak přesvědčí o svých kvalitách.

V zápasech proti OG a Natus Vincere zaznamenal skóre 21-34 a průměrné ADR 47. Oba matche Astralis prohráli, proti OG šlo dokonce o výklep 16:7. Těžko hledat smysl v šestičlenné sestavě, když ten šestý odehraje dvě mapy za tři a půl měsíce. Podobně to vidí také zakladatel a předseda Astralis Nikolaj Nyholm.

Celý experiment se šesti playery se podle všeho pomalu blíží nezvratnému konci. Valve týmům výrazně stížilo práci s vícečlennými sestavami, které budou znamenat dedukci bodů z kvalifikačních turnajů na další Major. Pokud tým vystřídá během turnaje jednoho z hráčů, bude penalizován ztrátou 20% bodů,“ zní v oficiálním prohlášení Valve.

Vitality od svého projektu opustili, čeká podobný osud také Dány?

„Musíte před RMR turnaji otestovat všechny různé možnosti,“ vysvětluje dev1ce pro hltv.org. Penalizace je velkým strašákem pro všechny celky.

V posledním týdnu překvapil tým NAVI, jenž půjde do prvního kvalifikačního turnaje Flashpoint 3 s Valeriym „b1t“ Vakhovskiym, jenž nahradí Egora „flamie“ Vasileva. I přesto, že bude pro NAVI velice těžké nekvalifikovat se na PGL Major ve Stockholmu, nechtějí nechat nic náhodě.

Co se týče Astralis, dá se téměř s jistotou říci, že Bubzkji si na Flashpoint 3 nezahraje. Management v čele s Dannym „zonic“ Sørensenem již v minulosti ukázal, že nejsou fanoušky výraznějších změn v sestavě.

Prohlubeň mezi Bubzkjim a základní sestavou tak bude opět ještě o něco větší. Odchod z Astralis by mohl být pro 22letého borce záchranou.

Bubzkji v dresu TrickedFoto DreamHack

V rozhovoru dev1ce s hltv.org přišla řeč také na konec Cloud9 a případný návrat Patricka „es3tag“ Hansena. „Je to skvělý člověk, dokáže z dupreeho udělat top 5 hráče světa,“ chválil device svého bývalého spoluhráče. Návrat? O tom zkušený sniper nic neví. „Myslím, že se přemýšlí nad spoustou různých možností, ale vše závisí na managementu,“ popisuje dev1ce.

Sám dev1ce nevidí problém v týmové hře Astralis, nýbrž v nekonzistenci individuálncíh výkonů. „CS:GO je o tom, kdo toho druhého zabije jako první. Když se vám to nedaří, budete potrestání.“

Tak či onak, změna se zdá být nutností. Astralis mají daleko od toho týmu, který v posledních letech vládl světovému Counter-Striku.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud