14. srpna 2007 • 00:00

Nezmarův zmar

Liberec pálil jen do tyčí, a tak Bohemians 1905 získali první ligový bod LIBEREC 0 BOHEMIANS 1905 0 LIBEREC - Pražští Bohemians 1905 mají v kapse první bod. Ale potřebovali k tomu i dávku štěstí. Bezbrankovou remízu jim zachránily tyče a velmi dobrý výkon brankáře Radka Sňozíka. V dramatickém utkání s výbornou kulisou Liberec selhal v koncovce. Útočník Jan Nezmar dvakrát trefil konstrukci branky. Kdyby někdo Liberci nabídl za úplatu nový start do sezony, asi by U Nisy s penězi za druhou šanci nešetřili. Ale nic takového nepřijde, a tak na severu rekapitulují vstup do ročníku s hořkostí. Ostuda v Poháru Intertoto, bídný výkon a porážka na Spartě a bezgólová domácí remíza s Bohemians. V klubu začíná houstnout atmosféra a není vyloučeno, že vedení sáhne k oblíbeným pokutám. "Něco jsem o tom slyšel, ale nikdo nám nic oficiálně neřekl," přiznal jeden z hráčů Slovanu. O drama se v úvodu utkání staral obránce hostů Karel Rada. Nejprve totiž v 5. minutě zahrál hlavou do vlastní tyče po nepřímém kopu Slovanu. "Chtěl jsem to líznout někam mimo bránu. Bylo štěstí, že to bylo do tyče a ven," rekapituloval zkušený zadák. O pár vteřin později pálil hlavou do konstrukce branky znovu, ale tentokrát z jeho pohledu na správnou stranu. "Tam to byla pro mě smůla. Už jsem viděl gól. Ale znovu tyč a pak to šlo přes celou bránu ven." Ještě ve 13. minutě zahrozil favorit (Nezmarova teč těsně vedle), potom však začalo jeho trápení. Přes organizovanou defenzivu si domácí dlouho nevypracovali další šanci. "Nedokázali jsme se prosadit přes obranný blok Bohemky, chyběl nám pohyb i kombinační hra a málo jsme využívali křídelní prostory," vyčítal trenér Michal Zach. Naopak ve 28. mohli domácí inkasovat, ale při Bálkově střele z jedenácti metrů se vyznamenal Hauzr. Poté měli hosté štěstí, když sudí Racek přehlédl Lukášův úder pod Jiroušovu bradu, po kterém měla následovat červená karta. Slovan se probudil až ke konci první půle. V nastaveném čase vyrazil Sňozík Nezmarův volej na břevno. Po změně stran postupně začali Liberečtí zvyšovat tempo a Sňozíkova kniha zákroků měla mnohem více položek. V 51. kryl Nezmarův pokus z úhlu, o deset minut později perfektně chytil Dejmkovu hlavičku zblízka. V 69. ho zachránilo jen nepřesné Hudsonovo zakončení hlavou po rychlém brejku. "Domácí nás přimáčkli, měli daleko více ze hry. My měli dostatečné štěstí a odvezli jsme si bod," uznal kouč hostů Václav Hradecký. Měl pravdu. Klokani už hrozili jen zřídka. V dramatickém závěru zvonila ještě jednou tyč. A opět Janu Nezmarovi, který střílel hlavou. A když Šinglárovu dělovku v 90. minutě skvěle vyrazil Sňozík, bylo hotovo. Za brankou hrdiny Bohemians vypukla zelenobílá radost asi čtyř stovek fanoušků, kteří dorazili na sever. "Muž zápasu? Fotbal není tenis. Jsem tam od toho, abych něco chytil," lakonicky okomentoval svůj výkon Sňozík. *** FAKTA ZÁPASU Rozhodčí: Racek (delegát Starý mu udělil známku 8, Sport 6) - Kordula, Filgas. ŽK: Nezmar, Jirouš, Šinglár - Lukáš, Bálek, Adam. Střely na branku: 6:3. Rohy: 3:7. 7615 diváků. Úroveň utkání 7. Střídání: 46. Robin Dejmek (6) za Jirouše, 60. Hudson (5) za Papouška, 73. Liška za Pudila - 61. Škoda za Haška a Bartek za Růžičku, 72. Rychlík za Kunáška. MUŽ ZÁPASU RADEK SŇOZÍK měl "kliku", když mu třikrát zvonily tyče, ale také převedl své umění. Bez jeho zákroků by Bohemians domů jeli bez bodu. VERDIKT KARLA HÄRINGA Slovan Liberec ****** Bohemians 1905 0 ***** tabulka 1. Ostrava 2 2 0 0 7:2 6 (+3) 2. Teplice 2 2 0 0 3:0 6 (+3) Slavia 2 2 0 0 3:0 6 (+3) 4. Brno 2 1 1 0 4:3 4 (+1) 5. Sparta 2 1 1 0 1:0 4 (+1) Zlín 2 1 1 0 1:0 4 (+1) 7. Č. Budějovice 2 1 0 1 2:1 3 (0) 8. Žižkov 2 1 0 1 4:4 3 (0) 9. Olomouc 2 1 0 1 1:2 3 (0) 10. Plzeň 2 0 2 0 1:1 2 (-1) 11. Liberec 2 0 1 1 0:1 1 (-2) 12. Bohemians 1905 2 0 1 1 0:2 1 (-2) 13. Most 2 0 1 1 3:6 1 (-2) 14. Ml. Boleslav 2 0 0 2 0:2 0 (-3) 15. Jablonec 2 0 0 2 0:2 0 (-3) 16. Kladno 2 0 0 2 0:4 0 (-3) 2. kolo Gambrinus ligy LIBEREC b Hauzr 6 o Šinglár 3 o Košťál 6 o Petrouš 6 o Janů 5 z Papoušek 4 z Hodúr 5 z Bílek 6 z Pudil 5 ú Jirouš 4 ú Nezmar 5 Trenér: Zach Známkování: 10 - BOHEMIANS 1905 b Sňozík 7 o Marek 5 o Rada 6 o Lukáš 6 o Šmarda 6 z Růžička 5 z Adam 5 z Slezák 6 z Hašek 5 z Kunášek 5 ú Bálek 4 Trenér: Busta nejlepší, 1 - nejhorší