11. dubna 2008 • 00:00

Toni zařídil zázrak pro Bayern

PRAHA - Zenit Petrohrad, Bayern, Glasgow Rangers, Fiorentina - to je čtyřlístek semifinalistů letošního Poháru UEFA. Největší drama se odehrálo na hřišti španělského Getafe. Kahn a spol. remizovali v odvetě 3:3 po prodloužení. Bayern měl v celém utkání více ze hry - i díky tomu, že Getafe hrálo už od 6. minuty bez vyloučeného De la Reda, který fauloval unikajícího Kloseho, byť německý útočník pád hodně přifilmoval. I když kouč mnichovského celku Hitzfeld nasadil do hry postupně jednoho ofenzivnějšího hráče za druhým, ke zvratu to nevedlo. Na vedoucí gól domácího Contry sice dokázal odpovědět v 89. min. Ribéry, čímž si vynutil prodloužení. V něm Getafe dvěma brankami v nástupu do prodloužení získalo náskok, ale Toni dvěma trefami v závěrečné pětiminutovce poslal Bayern zázračně do semifi nále. Soupeřem Bayernu v semifi nále bude Petrohrad, za který odehrál celý zápas proti Leverkusenu Radek Šírl opět na pozici levého obránce. Ruský mistr sice doma prohrál 0:1, ale měl k dobru vítězství 4:1 z úvodního duelu. Dál jde i Fiorentina Tomáše Ujfalušiho, která vyřadila Eindhoven. Po střetu českého obránce s útočníkem Eindhovenu Lazovičem sice kopal v 80. min. Simons penaltu, ale brankář Frey ji za stavu 2:0 pro italský tým chytil. Hrdinou zápasu se stal autor obou branek Rumun Mutu, který se trefi l už v prvním zápase. Fiorentina se utká v semifi nále s Glasgow Rangers.