Ústí podruhé v sezoně zdolalo Chomutov

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

I druhý souboj finalistů minulého ročníku první hokejové ligy skončil vítězstvím Ústí nad Labem, které dnes zdolalo Chomutov stejně jako před necelými dvěma měsíci 5:4 v prodloužení. Velkou bitvu na ledě obhájce prvenství v soutěži rozhodl v 64. minutě obránce Poživil, který využil přesilovou hru Ústí.

V derby velkých rivalů nevedl žádný z týmů víc než o gól. O konečném výsledku se rozhodovalo až v úplném závěru v přesilovkách.

Hosté se v početní převaze dostali v 59. minutě do vedení, ale Chomutov odvolal brankáře Hanuljka a v power play si vynutil také přesilovku, kterou 24 sekund před koncem proměnil ve vyrovnání Hluchý. Početní výhoda rozhodla i prodloužení, v 64. minutě se o bonusový bod pro Ústí přesnou střelou zasloužil Poživil.

Chomutov si navzdory porážce udržel druhé místo, před Ústím však má už jen dvoubodový náskok. Tabulku vede Jihlava, která porazila Hradec Králové 3:1 a odskočila na rozdíl dvou bodů.

Do vedení šli ovšem jako první Východočeši. V 15. minutě se dostal před branku Roubík, položil si gólmana Řehoře a bekhendem skóroval. Za necelé tři minuty už bylo ale vyrovnáno. První útočná formace Dukly před brankou hostí vytvořila zmatek a s kotoučem nejlépe naložil kapitán Bakus.

Po 37 sekundách druhé části hry už Jihlava vedla a opět v tom měl prsty elitní útok Dukly, tentokrát se trefil Hodek. V 32. minutě zpečetil výhru Padělek, jenž vybojoval puk za brankou, objel ji a prostřelil Blažíčka.

Nejvyšší vítězství v 17. kole si připsaly Benátky nad Jizerou, které nastoupily v reprezentační pauze s šesti hráči extraligového Liberce a Beroun deklasovaly 6:1. K jasné výhře domácím pomohli liberecký brankář Vošvrda, obránce Rýgl a útočníci Bárta, Plodek, Víšek a Klimenta.

Benátky vedly po dvou třetinách 6:0, za hosty v 42. minutě zkorigoval skóre Hašek. Vítězové opustili předposlední místo v tabulce, mají však stejně bodů jako nejhorší dva týmy soutěže Chrudim a Písek.

Hráči Olomouce nesplnili roli favoritů a podlehli 4:5 Třebíči. Nesplnili tak ultimátum od vedení klubu, které požadovalo výhru v základním čase, jinak přijdou sankce. Hanáci sice vedli 2:0 a pak ještě 3:2, ale soupeř hlavně díky Obdržálkovu hattricku skóre otočil.

Rozdílem jedné branky vyhrála i Chrudim, která porazila Kadaň 4:3. Domácí posíleni třemi hráči extraligových Pardubic sice přišli v 56. minutě o těsný náskok 3:2, když se v přesilovce trefil Eiselt, ale už za 83 sekund rozhodl svým druhým gólem v utkání Blažek.

Největší drama se odehrálo v Litoměřicích. Domácí prohrávali s Táborem už 1:3, ale deset sekund před třetí sirénou vyrovnali a nakonec zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Druhý bod domácím zajistil penaltový specialista Horčička.

Na poslední chvíli odvrátil porážku také Písek, který v čase 59:15 vyrovnal v zápase s Havlíčkovým Brodem díky Pláškovi na 3:3. V prodloužení pak zařídil výhru posledního týmu tabulky Bauer.

17. kolo první hokejové ligy:

Jihlava - Hradec Králové 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky: 17. Bakus, 21. Hodek, 32. Padělek - 15. Roubík. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1984.

Písek - Havlíčkův Brod 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 28. Nedvěd, 36. Suja, 59. Plášek, 63. Bauer - 19. Třetina, 47. Jelínek, 60. Holec. Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 890.

Litoměřice - Tábor 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)

Branky: 33. Vobořil, 47. Rod, 60. Rindoš, rozhodující sam. nájezd Horčička - 8. Ježek, 43. Černý, 45. Červený. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 10:13, navíc Horáček (Tábor) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1440.

Chrudim - Kadaň 4:3
(0:0, 1:1, 3:2)

Branky: 47. a 57. Blažek, 33. Kolář II, 45. Buchtele - 28. Přindiš, 47. Freiberg, 56. Eiselt. Rozhodčí: Horák - Flegl, Šperl. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 680.

Olomouc - Třebíč 4:5 (2:1, 1:1, 1:3) Branky: 34. a 57. Haluza, 1. Zbořil, 8. Koma - 11., 41. a 51. Obdržálek, 33. a 46. Přibyl. Rozhodčí: Kalivoda - Kašík, Wesley. Vyloučení: 1:3, navíc Dudáš (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 969.

Benátky nad Jizerou - Beroun 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)

Branky: 2. a 30. Loskot, 3. Kica, 26. Plodek, 27. Skořepa, 30. Urban - 42. Hašek. Rozhodčí: Jebavý - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 5:6, navíc Besser (Beroun) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 344.

Chomutov - Ústí nad Labem 4:5 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 16. Seman, 22. Jíra, 29. Selingr, 60. Hluchý - 1. Janků, 24. Alinč, 48. Kanko, 59. Pajič, 64. Poživil. Rozhodčí: Smitka - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:12, navíc Pulpán - Mikulík oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 2678.