Autor: spo, ČTK
3
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

VIDEO PŘÍMO Z PHILADALPHIE | Tak dlouho se ve Philadelphii těšili, utkání pod širým nebem jim ovšem nakonec zhořklo. Flyers Winter Classic 2012 s New York Rangers prohráli 2:3, když necelých dvacet vteřin před koncem neproměnil trestné střílení Danny Briere. Jaromír Jágr odehrál v ostře sledovaném zápase zřejmě kvůli zatím nespecifikovaným zdravotním problémům pouhých sedm minut.

Letci přitom byli dlouho lepším týmem a brankáři hostí Lundqvistovi pořádně zatápěli. Švédský gólman taky vychytal parádní Jágrovu šanci, když se prosmýkl mezi dvěma obránci a šel sám na branku - jenže nedal a jak se ukázalo, byla to jediná jeho střela v zápase.

Tři minuty před koncem první třetiny pak česká hvězda odešla do šatny. Ve druhé části už Jágr naskočil jen do dvou střídaní, zbytek zápasu už jen proseděl na lavičce.

Start zapasu byl už v neděli raději kvůli předpokládanému slunečnému počasí přeložen z jedné hodiny odpolední (19:00 SEČ) východoamerického času o dvě hodiny později.

Do branky Flyers se místo trápícího se Ilji Bryzgalova postavil Sergej Bobrovskij. Rangers nasadili do hry poprvé v sezoně beka Marka Staala, jenž byl téměř rok mimo hru s otřesem mozku.

Po velkolepé show předcházející zápasu nenabídla úvodní třetina divákům moc vzruchu. V páté minutě ujel hostům Claude Giroux, ale Henrik Lundqvist zasáhl betonem, na druhé straně se vytáhl Bobrovskij při šanci Mariána Gáboríka.

Pak se v dobré pozici nepovedla střela Jakubu Voráčkovi, dalšímu českému zástupci v týmu domácích.

Nejdelší čekání na branku v historii Winter Classic ukončil až v 33. minutě Brayden Schenn, který snadnou dorážkou zaznamenal svou premiérovou trefu v NHL. Flyers pokračovali v aktivitě a za dvě minuty po kombinaci s Maximem Talbotem zvýšil bekhendovou střelou Giroux.

Už o 30 vteřin později však korigoval střelou přes slovenského obránce Andreje Meszároše Mike Rupp. Nevoli fanoušků i hráčů Flyers vyvolala jeho oslava gólu, při níž salutoval po vzoru Jágra.

Působivou scénu zápasu pod širým nebem si vyfotila i Inna Puhajková

Rupp, který byl jediným hráčem v sestavě Rangers se zkušeností s venkovním zápase NHL, ve 43. minutě vyrovnal, když z levé strany z úhlu překvapil Bobrovského. A obrat dovršil za 160 vteřin Brad Richards.

Snaha Philadelphie o vyrovnání končila u Lundqvista, který 19 vteřin před koncem chytil i trestné střílení Daniela Briera nařízené za zalehnutí puku bránícím hráčem v brankovišti.

Rangers si upevnili vedení ve Východní konferenci a Philadelphii unikli v čele Atlantické divize na rozdíl čtyř bodů.

Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky:
33. B. Schenn, 35. C. Giroux - 35. a 43. Rupp, 46. B. Richards. Střely na branku: 35:33. Diváci: 46.967.