VIDEO: Gagner znovu skóroval. I když mu při kličce utekl puk

Kdy už se vlastně zasekne? To si nejspíš teď šuškají soupeři Edmontonu, který má ve svém středu Sama Gagnera. Nejžhavější hráč současnosti v noci proti Detroitu znovu bodoval a v pěti posledních utkáních si připsal 15 bodů (8+7).
V zápase proti Detroitu byl výkon mladého Kanaďana asi jedinou útěchou týmu z provincie Alberta. Red Wings vyhráli a popravdě se to i tak trochu čekalo. Tým z Michiganu letos v Joe Louis Areně prohrál v základní hrací době pouze dva duely a teď drží sérii 18ti výher v řadě.
Sam Gagner byl asi jediný, kdo mohl Detroitskou sérii ve středečním utkání ohrozit. Dvěma trefami srovnal skóre a napnul detroitské diváky, namlsané vysokým počtem vítězství.
"Pořád hraje skvěle, jsem vážně rád, že s ním v téhle době můžu hrát v jednom útoku," řekl Gagnerův spoluhráč Taylor Hall.
Trefil se z dorážky před brankou, i z nájezdu. Ten Gagnerovi zrovna úplně nevyšel, kotouč mu před brankářem Detroitu utekl. Přesto dokázal dvaadvacetiletý centr úspěšně zakončit. Daří se mu zkrátka na co sahne.
"Je teď prostě ve formě, udělal skvělou kličku a i když se mu trochu nepovedla, stejně mě překonal," prohlásil gólman Detroitu Joey MacDonald. "A tak to chodí, když zrovna máte formu," usmíval se brankář, kterého hřál pocit z první vychytané výhry v letošní sezoně.
Detroit - Edmonton 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 14. Franzén (White, Dacjuk), 23. Emmerton (Abdelkader, Cleary), 51. Miller (Abdelkader), 55. Zetterberg (Stuart, Kronwall) - 32. Gagner (Jones, Petry), 49. Gagner (Pääjärvi). Střely na branku: 30:17. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Diváci: 20.066.