Hejduk přiznal, že uvažuje o konci hokejové kariéry | iSport.cz
František Suchan
2. dubna 2012 • 12:25

Hejduk přiznal, že uvažuje o konci hokejové kariéry

Vstoupit do diskuse
0
Hejduk možná hraje svou poslední sezonu.
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Série přihrávek ho vynesla na modrou čáru. Puk mu přišel parádně, tak napřáhl. A trefi l přesně. Milan Hejduk v pátek v noci poprvé od 10. února rozsvítil brankové světlo. Ještě jeden gól pro nezdolného veterána… Útočník, zvyklý sbírat trefy po tuctech, v Coloradu aktuálně „dožívá“ ve čtvrté formaci.
A připustil, že poslední dva zápasy základní části mohou být jeho posledními v kariéře.Možná už žádný další gól nepřidá. Možná zvládne ještě zbylá dvě domácí utkání s Columbusem a s Nashvillem, a protože tým zřejmě nepostoupí do play off , bude to pro Milana Hejduka znamenat konec sezony.

A zároveň konec kariéry. Možná… „Může to tak být. Nechci to ještě rozebírat, ale rozhodně to tak může být,“ potvrdil 36letý veterán listu Denver Post.

Nedávno podobně mluvil i se spolupracovníkem iSport.cz. Ve hře je prý stále i pokračování v Avalanche, nebo přestup jinam. Ale vzhledem k tomu, že všech svých 13 zámořských sezon strávil Hejduk v Coloradu, má tu dům s malým zimákem a zabydlenou rodinu, jeví se defi nitivní sbohem jako nejreálnější varianta.

Ovšem jestli zůstane páteční branka proti Calgary (4:1) opravdu tou poslední v kanonýrově kariéře, alespoň svůj gólový účet uťal velkolepou ranou. Golfák od modré čáry mu sedl náramně.

V závěru ročníku ale pro šampiona z Nagana znamenal jen záblesk známé radosti v dřině, na jakou nebýval zvyklý. Od poloviny února se totiž přesunul z elitních formací do třetí nebo čtvrté lajny.

V té nastupuje právě teď. A místní noviny píší o tom, že kdyby Hejduk nenosil na dresu kapitánské céčko, skončil by zřejmě na tribuně.

Colorado, které má nejmladší kádr z celé NHL, totiž jednoznačně sází na dravce s ročníkem narození alespoň po roce 1985. Hejduk je jediným třicátníkem v útoku a jedním z pouhých tří na soupisce.

Ale i když muž, který zakončoval nápady Sakika s Forsbergem a který si v roce 2003 dokázal 50 zásahy vydolovat i cenu pro nejlepšího střelce NHL, stráví na ledě pouze kolem 11 minut, neremcá. Chápe, jak se věci mají.

„Takhle to prostě je. Snažím se pomáhat týmu, jak jen to jde, nechat na place všechno a nestarat se o věci okolo,“ prohlásil.

Jemu ta slova věříte. Už mnohokrát totiž v minulosti přemýšlel, že s hokejem kvůli bolavým kolenům sekne. Štvalo ho, že mu zdraví nedovolí být stejně nebezpečný pro soupeře, jako býval.

Přesto v sobě vždycky našel sílu pokračovat. Ukázal svou nezměrnou oddanost hokeji.

Přes všechny obtíže přitom až tato sezona bude první od jeho nováčkovské, kdy nenasází alespoň 20 branek za sezonu. Páteční trefa byla teprve 14., v roce 2012 dokonce jen třetí.

Ale Milana Hejduka to nemusí trápit. Když se rozloučí teď, zamává NHL jako druhý nejlepší český kanonýr historie po Jaromíru Jágrovi….

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud