Rychlé lapačky! Smith a Lundqvist předvedli nádherné zákroky | iSport.cz
4. dubna 2012 • 10:38

Rychlé lapačky! Smith a Lundqvist předvedli nádherné zákroky

Autor: mt
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Oba dva by měli kandidovat na Vezina Trophy (cena pro nejlepšího gólmana NHL). Oba dva jsou klíčovými postavami svých týmů a důvodem, proč jejich mančafty figurují v osmičce nejlepších a zahrají si play off. Mají výborné statistky a hráče soupeře přivádějí svými zákroky k šílenství. Naposledy Mike Smith z Phoenixu a Henrik Lundqvist předvedli, jak moc rychlé jsou jejich lapačky.Mike Smith, třicetiletá jednička Kojotů z Phoenixu, přišla do týmu před začátkem sezony z Tampy Bay jako náhrada za Ilju Bryzgalova.

Celou sezonu, ve které zatím odchytal 65 utkání, opravdu působí jako pravá opora týmu a táhne Phoenix do play off. Jeho forma gradovala po novém roce, kdy v únoru vychytal všech jedenáct utkání s průměrem 1,42 gólu za zápas a procentuální úspěšností přes 95%.

V současné době má Smith asi nejlepší formu ze všech gólmanů NHL. Ze tří posledních utkání vychytal tři nuly a to na něho šlo neuvěřitelných 136 sřel (38 proti San José, 44 proti Anaheimu a 54 proti Columbusu).

VIDEO: Mike Smith a jeho nádherný zákrok lapačkou

Druhou stálicí mezi brankáři NHL, který často končí v žebříčcích top zákroků, je Henrik Lundqvist. Nejen, že jeho Rangers si už s předstihem zajistili vítězství ve Východní konferenci, ale opět jsou nejlepším týmem celé soutěže.

Třicetiletý Švéd v letošním ročníku nastoupil do 61 zápasů a vychytal 39 výher. V této statistice nemá konkurenci a jasně mezi brankáři NHL dominuje.

VIDEO: Paráda Henrika Lundqista

Lundqvist si drží průměr pod dvě branky na zápas (1,93), vychytal osm čistých kont a jeho procentuální úspěšnost se také pohybuje nad 93%.

Dacjuk neuspěl "svoji" stahovačkou při nájezdu proti Smithovi
Dacjuk neuspěl "svoji" stahovačkou při nájezdu proti Smithovi

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud