K.O. naganského hrdiny a zákroky na kriminál. Top 10 zákeřností NHL | iSport.cz
Martin Tomaides
5. dubna 2012 • 16:48

K.O. naganského hrdiny a zákroky na kriminál. Top 10 zákeřností NHL

Vstoupit do diskuse
0
K.O. naganského hrdiny a zákroky na kriminál. Top 10 zákeřností NHL
TOP VIDEA
Top góly 5. kola: Hořavův výstavní volej i Krejčího hlavička
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Historie NHL není jen plná krásných gólů a brankářských zákroků, není přeplněná Jágrů a Brodeurů, kteří byli vždy a denně zárukou skvělé podívané. Je také prošpikovaná zákeřnými zákroky a nezdravými emocemi. Podívejte se na drsné ataky, které nezřídka končily zraněním.1. Matt Johnson (Los Angeles) - Jeff Beukeboom (Rangers)
Jeff Beukeboom, Kanaďan s holandskými předky a trojnásobný vítěz Stanley Cupu, býval pěkně tvrdý bek. Pro svůj fyzický hokej měl v lize také plno nepřátel. Během kariéry utrpěl několik otřesů mozku, tento těžký navíc po nechutném zákroku Matta Johnsona. Bitkař Los Angeles za faul dostal 12ti zápasový trest. Beukeboom se na led vrátil, ale po pár měsících byl nucen kariéru ukončit.

2. Derian Hatcher (Dallas) - Jeremy Roenick (Phoenix)
Populární americký hokejista Jeremy Roenick poznal, že vyšlápnout si na hvězdu soupeře se nevyplácí. V utkáni mezi Phoenixem a Dallasem nečistě sestřelil útočník Coyotes největší hvězdu Stars Mikea Modana a dostal trest do konce zápasu. V dalším zápase si pak na Roenicka počíhal kapitán Dallasu Derian Hatcher a s loktem pořádně vysoko soupeře přirazil na mantinel. Výsledek? Roenick skončil se zlomenou čelistí, Hatcher sedm zápasů nehrál.

3. Peter Šťastný (Quebec) - Ed Hospodar (Philadelphia)
Obránce Flyers Ed Hospodar odehrál v NHL 450 utkání, většinu času ale jako rváč odseděl na trestné lavici. Proslavil ho především incident s bratry Šťastnými. Hospodar píchl Antona holí, čehož si ale všiml Peter a vší silou udeřil Kanaďana zezadu do hlavy, až mu uletěla helma. Oba hráči dostali trest do konce zápasu.

4. Tie Domi (Toronto) - Scott Niedermayer (New Jersey)
Pro svůj východoevropský původ se mu přezdívalo albánský zabiják. Legendární tvrdý hoch Tie Domi dokázal svými pěstmi uzemnit i o několik hlav vyššího soupeře a na ledě měl i přes svůj vzrůst opravdový respekt. Ten si ale nezískal tímto zákrokem na Scotta Niedermayera. Obránce Devils skončil v bezvědomí, útočník Toronta si nezahrál deset utkání.

5. Gary Suter (Chicago)  - Paul Kariya (Anaheim)
Velmi talentovaný útočník Paul Kariya ukončil kariéru v roce 2011 s bilancí 989 zápasů - 989 bodů. V hokeji toho mohl dokázat mnohem více, nebýt nepříjemných zranění. Například se nemohl představit na Olympijských hrách v Naganu kvůli tomuto surovému krosčeku od Garyho Sutera.

6. Owen Nolan (San Jose) - Grant Marshall (Dallas)
Každý český fanoušek si určitě pamatuje, jak bláznivý nápad se může zrodit v hlavě jinak vynikajícího silového útočníka Owena Nolana. Kapitán San Jose si vysloužil 11 zápasů stop za hrubý úder z boku do hlavy útočníka Dallasu Granta Marshalla.

7. Marc Bureau (Montreal) - Petr Svoboda (Philadelphia)
Střelec zlatého naganského gólu měl ke konci kariéry potíže především kvůli otřesům mozku, které utrpěl v průběhu kariéry. Tato nepříjemná situace se stala v roce 1996 a útočník Montrealu Marc Bureau po útoku na českého obránce nesměl hrát 5 utkání.


8. Chris Simon (Islanders) - Ryan Hollweg (Rangers)
Znovu platný zákon akce a reakce. Útočník Rangers Ryan Hollweg narazil na zezadu na mantinel forvarda Islanders Chrise Simona a přivodil mu lehký otřes mozku. Bitkař Simon se ale nesmířil s rozhodnutím sudích zákrok netrestat a oběma rukama sekl Hollwega do krku. Jen zázrakem se nestalo nic vážného. A Simon si nezahrál 25 utkání.

9. Marty McSorley (Boston) - Donald Brashear (Vancouver)
Jeden z nejzákeřnějších hokejových zákroků se odehrál v únoru 2000 na ledě Vancouveru. Domácí útočník Donald Brashear tak dlouho odmítal výzvu k bitce, až ochránce bostonských hráčů Marty McSorley udělal nejhorší věc své dlouhé a bohaté kariéry. Brasheara chtěl údajně seknout do ramene, ale trefil se do hlavy. McSorley si v NHL už nikdy nezahrál, Brashear se vrátil až na konec sezony.

10. Todd Bertuzzi (Vancouver) - Steve Moore (Colorado)
Ještě horší událost se stala v roce 2004 mezi Vancouverem a Coloradem. Útočník Canucks Todd Bertuzzi mstil zákrok na svého kapitána, zezadu napadl Stevea Moore a udeřil s ním o zem. Moore strávil 5 měsíců v nemocnici a hokej už si nikdy v životě nezahrál. Bertuzzi byl suspendován na 20 utkání acelkem přišel o 850 tisíc dolarů. Byl také postaven před civilní soud.


Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud