Flyers rozstříleli Pittsburgh 8:5 na jejich ledě. Jágr dal vítězný gól!

Autor: Martin Tvarůžek
3
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

VIDEO JÁGROVA GÓLU | Fantastická přestřelka, epická bitva, hokej z jiné planety. Jinými výrazy se nedá popsat druhý zápas prvního kola Stanley Cupu mezi Pittsburghem a Philadelphií. Domácí vedli 3:1, 4:3 a 5:4. Flyers vždy vyrovnali a o rozhodující gól na 6:5 pro Philadelphii se postaral český útočník Jaromír Jágr. Hosté nakonec zvítězili 8:5, vyhráli obě utkání na ledě Pittsburghu a v sérii vedou již 2:0.

Tenhle zápas měl snad úplně všechno, co mohl mít. Domácí fanoušci v aréně Consol Energy Center museli sledovat dvě branky Philadelphie ve vlastním oslabení a dokonce dva hattricky hráčů Flyers.

Domácí Pittsburgh začal opět mohutným tlakem. Již po patnácti vteřinách se trefil kapitán Tučňáků Sidney Crosby.

Na jeho gól navázal přesilovkovou trefou Chris Kunitz.

Poté snížil Talbot, ale poslední slovo v první části měli opět Pens, konkrétně obránce Martin.

Jenže na začátku druhé třetiny se dvakrát prosadila hvězda zápasu Claude Giroux a bylo srovnáno.

Po brance Kunitze však Pens opět vedli, ale před sirenou Flyers znovu srovnali krok záslouhou Couturiera.

Začátkem třetího dějství se trefil domácí Kennedy a Pittsburgh po třetí a naposledy v utkání vedl. Náskok Pens vydržel pouhých sedmnáct vteřin, když opět srovnal Couturier.

A pak to přišlo. V desáté minutě závěrečné třetiny se dostal odražený puk k Jaromíru Jágrovi. Ten stál zády k brance, tak si kotouč pokryl tělem a rychle vystřelil z otočky. Gól! 6:5 pro Philadelphii.

Flyers se po Jágrově gólu dostali poprvé v utkání do vedení. Na rozdíl od domácích si toto vedení dokázali udržet.

Po dalších brankách Couturiera a Girouxe (oba slavili v zápase hattrick, navíc Giroux ke třem brankám přidal ještě tři asistence a prožil tak šestibodový večer) pak skóre narostlo na konečných 8:5 pro Flyers.

Vítězná branka Jaromíra Jágra nebyla jedinou stopou českých hráčů v zápase. U Jágrova gólu asistoval Pavel Kubina a Jakub Voráček si po vítězné brance z prvního zápasu připsal dvě přihrávky.

Východní konference - 2. zápas:
Pittsburgh - Philadelphia 5:8 (3:1, 1:3, 1:4)
Branky: 10. a 32. Kunitz, 1. Crosby, 20. Martin, 42. Kennedy - 26., 32. a 60. Giroux (na první Voráček), 40., 42. a 59. Couturier (na třetí Voráček), 13. Talbot, 50. Jágr (Kubina). Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.626. Stav série: 0:2.