19. července 2012 • 14:05

Zpozdí NHL výluka? Jednání jsou srdečná, hráči si ale své ještě neřekli

Autor:
Reklama
Výkonný ředitel hráčské asociace NHL Donald Fehr informuje novináře o průběhu schůzky s vedením NHL, za ním zástupci hráčů (zleva) Manny Malhotra, Dan Winnik, Henrik Lundqvist a Brandon Dubinsky
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jednají, jednají, jednají... Výsledek je ale zatím stále nejistý. Zástupci NHL a hráčské asociace pokračují v rokování o nové kolektivní smlouvě, která vyprší 15. září. Liga už svůj návrh předložila, teď se čeká na to, s čím přijdou hokejisté. „Zatím ještě vyčkáme. Až přijde pravý čas, vyjdeme s tím ven,“ říká Donald Fehr, výkonný ředitel hráčské asociace (NHLPA).



Další schůzka proběhla ve středu v New Yorku a podle obou stran se všechno odvíjelo v srdečném a přátelském duchu.

„Nebylo tam žádné nepřátelství,“ uvedl útočník Brandon Dubinsky z NY Rangers, jenž se schůzky zúčastnil jako jeden z mnoha aktivních hokejistů. Kromě něj tam nechyběli například ani Scott Hartnell nebo Henrik Lundqvist.

Majitelé klubů už před časem svůj návrh předložili. Podle zámořských zdrojů požadují, aby se hráčské výtěžky snížily z 57 na 46 procent, chtějí omezit maximální délku kontraktu na pět let a rádi by do nové kolektivní smlouvy zanesli, aby si hráč musel počkat deset let na to, aby se stal volným hokejistou.

S tím jistě zástupci hráčů souhlasit nebudou, zatím to ale veřejně komentovat nechtějí. „Naše nabídka přijde v pravý čas,“ reagoval Fehr, jenž má z minulosti košaté zkušenosti z působení v baseballové MLB.

„Máme před sebou hodně práce,“ dodal Bettman s tím, že není příliš mnoho času.

Současná kolektivní smlouva vyprší 15. září a není vyloučené, že se plánový start NHL kvůli protahujícím se rokování o něco opozdí. Zatím se mají první zápasy odehrát 11. října.

Je jasné, že přátelskou atmosféru při rokování postupem času vymění o něco dusnější...

Témata:  sport, hokej, nhl, NHLPA, výluka
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty








Klasická verze
Mobilní verze