19. července 2012 • 14:05

Zpozdí NHL výluka? Jednání jsou srdečná, hráči si ale své ještě neřekli

Autor:
Reklama
Výkonný ředitel hráčské asociace NHL Donald Fehr informuje novináře o průběhu schůzky s vedením NHL, za ním zástupci hráčů (zleva) Manny Malhotra, Dan Winnik, Henrik Lundqvist a Brandon Dubinsky
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jednají, jednají, jednají... Výsledek je ale zatím stále nejistý. Zástupci NHL a hráčské asociace pokračují v rokování o nové kolektivní smlouvě, která vyprší 15. září. Liga už svůj návrh předložila, teď se čeká na to, s čím přijdou hokejisté. „Zatím ještě vyčkáme. Až přijde pravý čas, vyjdeme s tím ven,“ říká Donald Fehr, výkonný ředitel hráčské asociace (NHLPA).Další schůzka proběhla ve středu v New Yorku a podle obou stran se všechno odvíjelo v srdečném a přátelském duchu.

„Nebylo tam žádné nepřátelství,“ uvedl útočník Brandon Dubinsky z NY Rangers, jenž se schůzky zúčastnil jako jeden z mnoha aktivních hokejistů. Kromě něj tam nechyběli například ani Scott Hartnell nebo Henrik Lundqvist.

Majitelé klubů už před časem svůj návrh předložili. Podle zámořských zdrojů požadují, aby se hráčské výtěžky snížily z 57 na 46 procent, chtějí omezit maximální délku kontraktu na pět let a rádi by do nové kolektivní smlouvy zanesli, aby si hráč musel počkat deset let na to, aby se stal volným hokejistou.

S tím jistě zástupci hráčů souhlasit nebudou, zatím to ale veřejně komentovat nechtějí. „Naše nabídka přijde v pravý čas,“ reagoval Fehr, jenž má z minulosti košaté zkušenosti z působení v baseballové MLB.

„Máme před sebou hodně práce,“ dodal Bettman s tím, že není příliš mnoho času.

Současná kolektivní smlouva vyprší 15. září a není vyloučené, že se plánový start NHL kvůli protahujícím se rokování o něco opozdí. Zatím se mají první zápasy odehrát 11. října.

Je jasné, že přátelskou atmosféru při rokování postupem času vymění o něco dusnější...

Témata:  sport, hokej, nhl, NHLPA, výluka
 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze