24. července 2012 • 15:40

Nash je nadšený z vysvobození, Columbus uklidňuje fanoušky

Autor: lah
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Boston - Florida 1:2. Zachův gól nestačil, Bruins v play off končí
Gudasova proměna: Z průšviháře do kliďase. Už si nic nedokazuje, líčí Salfický
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stěhováky povolat, stěhováky odvolat. Hokejový útočník Rick Nash by se musel zbláznit, kdyby řešil každou spekulaci o svém odchodu z Columbusu. Už z nich byl také řádně unavený, jeho sága se táhla nekonečně dlouho. Teď ji ukončili Rangers, kteří obávaného snajpra nakonec ulovili.„Jsem nadšený, že to mám za sebou,“ radoval se osmadvacetiletý forvard. O jeho jméno bojovaly kluby už od ledna, jenže Blue Jackets žádnou nabídku dlouho neakceptovali. Vyhrál až New York. Brandon Dubinsky, Artem Anisimov, Tim Erixon a první volba v draftu 2013, to je náhrada za hvězdu.

„Chápu rozhořčení našich fanoušků. Chápu, že je pro ně odchod nejlepšího hráče týmu těžké skousnout. Ale my se snažíme dělat to nejlepší pro naši organizaci a myslet dopředu,“ prohlásil Scott Howson, generální manažer Columbusu.

Výměnu udělat musel, moc na výběr neměl. Kanaďan toužil po angažmá v celku se solidní vyhlídkou na Stanley Cup, on potřeboval rozpohybovat svou soupisku a vytrhnout mužstvo z letargie neúspěchů. I za cenu, že ztratí nejvýraznější postavu své historie.

Nejšťastnějším aktérem transakce jsou Rangers. „Je to hráč světového formátu. Takového neseženete zrovna často,“ pochvaloval si jejich šéf Glen Sather. Navíc se ani nemusel vzdát svých největších talentů. „Jsme nadšení, pomůže nám,“ dodal zkušený funkcionář.

Nash se těší na spolupráci s dalšími hvězdami. Po boku bude mít Ryana Callahana, Brada Richardse či Mariana Gáboríka. „Už teď byli mezi špičkou celé NHL, snad jim ještě pomůžu se zlepšit. Každopádně styl Rangers by mi měl skvěle vyhovovat,“ pochvaloval si vítěz olympiády ve Vancouveru 2010.

V New Yorku bude pokračovat jeho kontrakt na 7,8 milionu dolarů, který vyprší v roce 2018.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud