20. prosince 2012 • 11:35

Záchvěv naděje: Bude se hrát NHL? Ano, řekl Bettmanův parťák Daly

Autor: mir
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ševčík: „hajzlík“ i talent, co vás ohromí. Vycepují ho Priske s Rosickým?
Životní obrat! Muchová vstala z popela, udolala favoritku a je ve finále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Silný záchvěv naděje, anebo další planá zpráva do balíku nesplněných prohlášení? Bill Daly, zástupce šéfa NHL Garryho Bettmana, fanouškům vzkázal, ať nemají obavy, záchrany sezony se prý dočkají.Stačilo jedno jeho slůvko, aby se v zámoří rozhořel plamen reálného doufání v obrodu ligy. „Ano,“ odpověděl Bill Daly na otázku rádia HNIC, zda bude sezona NHL zachráněna.

Svůj krátký, ale výstižný komentář poté rozšířil o další pocity. „Mám tendence být větším optimistou než někteří mí kolegové, s nimiž pracuji. Vidím to stejně jako na samém začátku, není důvod myslet si, že nebudeme hrát hokej.“

Vlastníci klubů se s hráčskou unií přou o podmínky nového kolektivního kontraktu už čtvrtý měsíc v kuse, všechna jednání dosud ztroskotala a hrací program je zrušen do 30. prosince. Navíc v předvánočním čase nejsou v plánu žádné další schůzky.

Všeobecně se předpokládá, že NHL má poslední šanci na dohodu při debatách po svátcích, pokud na ně tedy dojde – v plánu zatím nejsou. A jestliže obě strany nenajdou společnou řeč, aby se liga rozjela nejpozději v půlce ledna, s NHL je amen.

Šéf NHL Gary Bettman gestikuluje aa tiskové konferenci, vedle poslouchá jeho zástupce Bill Daly Šéf NHL Gary Bettman gestikuluje aa tiskové konferenci, vedle poslouchá jeho zástupce Bill DalyFoto Reuters

„Rád bych si pomyslel, že zdravý rozum zvítězí. Pokud tento pohled na věc převažuje, odehrajeme sezonu,“ pronesl Daly. Ke spokojenosti odborového předáka Donalda Fehra.

„To jsou dobré zprávy, moc rád je slyším,“ reagoval šéf protistrany na charitativní akci v Torontu. „Samozřejmě doufám, že to myslí vážně. Přesně o tohle hráčům jde a o to se celou dobu snažíme.“

Tak fajn, po delší době to zase vypadá celkem nadějně. Jenže, od slov k činům je pořád zatraceně daleko.

Zvlášť, když vlastníci klubů i hráčská asociace vyhrožují soudní cestou. „Musíme najít způsob, jak znovu mezi sebou diskutovat, je totiž velmi těžké dospět k dohodě, pokud se spolu nebavíte,“ doznal Fehr.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud