Legendární bundu, kterou nosil i Jágr, předali ochrnutému hokejistovi | iSport.cz
15. července 2013 • 14:45

Legendární bundu, kterou nosil i Jágr, předali ochrnutému hokejistovi

Autor: mto
Populární bunda našla svého posledního majitele.
TOP VIDEA
Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl ji na sobě Bergeron, Rask, Krejčí i Jágr. Hokejisté Bostonu Bruins měli během honby za Stanley Cupem v roce 2013 speciální rituál. V šatně si po vyhraném zápase vyhlásili nejlepšího hráče a ten oblékl speciální vojenskou bundu, ve které se hokejisté objevovali i na tiskové konferenci. A kus látky má teď nového majitele, toho úplně posledního.Rituál pro play off vymyslel obránce Andrew Ference a hned se ujal. Hokejisté Bruins vypadali na tiskových konferencích jako praví bojovníci a ukazovali, že během bitev o cenný Pohár drží celý tým pohromadě. Co ale s bundou po skončení finálových bojů? Ference, který se s Bruins rozloučil a odešel hrát do Edmontonu měl jasno. Dostane jí Matt Brown.

Brown je bývalý hokejista, který je od roku 2010 připoután na invalidní vozík. Nepříjemná událost se stala právě na hokeji, kde si při utkání jedné z nižších soutěží zlomil čtvrtý a pátý krční obratel.

"Když jsem se dozvěděl, že už nebude moje kariéra pokračovat s Bruins, chtěl jsem se tu s pár lidmi rozloučit a přemýšlel jsem taky co s bundou. Hned jsem si vzpomněl na Mattyho," řekl Ference pro boston.com a upozornil na svého kamaráda.

Bývalý obránce Budějovic tedy zavolal Brownovi před odletem do Kanady a požádal ho o setkání. Svým darem ale parťáka, který čekal pouze rozloučení, pořádně překvapil a potěšil.

"Přišel sem a nesl si batoh. Já jsem nic nečekal, jen jsem ho chtěl vidět, ale on pak vytáhl tu bundu a já byl tak šokovaný, že jsem nemohl ani dýchat," vyprávěl nadšený Brown.

Přátelství této dvojice se táhne už od dob Američanova zranění. Málokdy si nechal ujít některý ze zápasů, do kterého čtyřiatřicetiletý Ference naskočil. A zkušený obránce se mu teď krásným gestem odvděčil.

Témata:  sport, hokej, nhl, ference, bunda, brown, jágr
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud