Hudlerova odpověd na (ne)nominaci do Soči: Gól a nahrávka

Autor: iSport.cz, rou
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Jakoby chtěl ukázat reprezentačnímu kouči Hadamczikovi, že udělal chybu, když ho nenominoval na olympijské hry. Jiří Hudler se v NHL blýskl gólem a asistencí a při výhře svého Calgary nad Coloradem 4:3 byl zvolen třetí hvězdou zápasu. Bod za nahrávku si připsal i Jan Hejda v dresu Avalanche. Tomáš Plekanec nahrál na vítězný gól Montrealu proti Floridě (2:1),

Calgary v duelu s Coloradem rychle vedlo po trefě Monahana, ale domácí ještě v první třetině otočili výsledek na 2:1. V závěru druhé třetiny pak Colborne vyrovnal a Jiří Hudler dokonce bekhendovou střelou poslal Flames do vedení.

Deset minut před koncem sice Paul Stastny, který si připsal i dvě asistence, vyrovnal, ale v čase 56:30 přišla skvěle sehraná přesilovka hostů. V té Hudler skvěle našel Cammalleriho a Calgary urvalo vítězství.

"Všichni víme, jak je Hudler skvělý při hledání volných spoluhráčů, takže v té poslední přesilovce jsem se snažil najet do volného prostoru a on to sehrál skvěle," chválil svého nahrávače střelec vítězného gólu.

Hudler už má v této sezoně na kontě 35 bodů a je druhý v hodnocení Čechů za Davidem Krejčím (36 bodů).

"Před zápasem jsem se o tom s Jiřím bavil a snažil se mu to vysvětlit," prohlásil kouč Flames Bob Hartley, který se nad Hudlerovou absencí v Hadamczikově výběru také podivil.

"Ví, že v kabině proběhla debata o tom, kdo jede, nebo nejede. Samozřejmě každý by chtěl na olympiádě reprezentovat svou zemi, takže jste zklamaní. Ale viděli jsme, že (Hudler) je profík a vypořádal se s tím velmi dobře," chválil svou hvězdu Hartley.

Plekanec namazal na vítězný gól

To Tomáš Plekanec měl cestu do Soči jistou, kouč Hadamczik ho jmenoval dokonce kapitánem českého výběru. A útočník Montrealu ukázal v duelu s Floridou, v čem je jeho síla.

Ke konci druhé třetiny dojel dvojici soupeřů za jejich vlastní brankou, obral je o puk a namazal Brianu Giontovi na vítězný gól.

73. Vrbata (Phoenix) 39 29 (11+18)
75. Voráček (Philadelphia) 42 29 (10+19)
83. Hanzal (Phoenix) 38 28 (11+17)
93. Plekanec (Montreal) 44 27 (13+14)

Colorado - Calgary 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 8. a 15. MacKinnon, 50. Stastny (Hejda) - 2. Monahan, 36. Colborne, 38. Hudler, 57. Cammalleri (Hudler). Střely na branku: 25:19. Diváci: 12.027.

Montreal - Florida 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 7. Desharnais, 36. Gionta (Plekanec) - 18. Bergenheim. Střely na branku: 35:27. Diváci: 21.273.

NY Islanders - Dallas 7:3 (0:2, 4:1, 3:0)
Branky: 28., 47. a 57. Tavares, 22. Strome, 30. Regin, 40. Nelson, 42. Strait - 6. Jamie Benn, 14. E. Cole, 36. Ničuškin. Střely na branku: 43:23. Diváci: 11.111.

NY Rangers - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 20. a 47. Nash, 45. Boyle - 18. Dubinsky, 22. Atkinson, 37. Wisniewski, rozhodující sam. nájezd Letestu. Střely na branku: 43:39. Diváci: 18.006.