Čtyři góly St. Louise Tampě nestačily, hattrick Pavelskiho byl víc!

Autor: rou
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

VIDEO | Dát čtyři branky v jednom zápase, to se jen tak hokejistovi nepodaří. Radost z gólové úrody Martina St. Louise nicméně zkalil fakt, že jeho Tampa prohrála se San Jose. O to se nejvíce zasloužil Joe Pavelski, který nasázel čistý hattrick za šest minut ve druhé třetině a otočil tak skóre ze 2:4 na 5:4.

Domácí: 11:56. St. Louis, 15:44. St. Louis, 19:30. St. Louis, 22:07. St. Louis

Hosté: 09:46. Nieto, 12:54. Marleau, 32:48. Pavelski, 33:09. Pavelski, 39:00. Pavelski

Domácí: Bishop (Lindback) – Salo, Hedman, Gudas, Carle, Brewer, Barberio – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Filppula, Killorn – Brown, Thompson, Kučerov – Cote, Pánik, Malone

Hosté: Niemi (Stalock) – Irwin, Boyle, Demers, Vlasic, Braun, Stuart – Burns, Thornton, Pavelski – Wingels, Marleau, Nieto – Kennedy, Desjardins, Kearns – Hayes, McCarthy, Sheppard

Mike Hasenfratz, Steve Kozari – Michel Cormier, Darren Gibbs

Tampa Bay Times Forum, Tampa

Tampa, za kterou hráli i mladíci Gudas s Palátem, prohrávala po necelých deseti minutách, ale St. Louis brzy srovnal krok. Sharks šli po chvíli sice opět do vedení, muž večera ale za necelou minutu opět vyrovnal. A do konce první části ještě stačil strhnout vedení na stranu Tampy.

VIDEO | Podívejte se na čtyři góly St. Louise

Po dvou minutách druhé třetiny poslal St. Louis Lightning už do dvougólového vedení, jenže pak přišlo na řadu představení Joea Pavelskiho, který sám duel otočil, když dva góly zaznamenal v rozmezí pouhých 21 vteřin.

V závěru sice měli domácí několik šancí aspoň srovnat, ale Palát Niemiho nepřekonal a Johnson při hře bez brankáře trefil jen tyčku.

VIDEO | Pavelski vyrovnával během 21 vteřin

V dalším zápase konečně zabral Winnipeg s Ondřejem Pavelcem v bráně, když po remíze 2:2 v normální hrací době rozhodl v prodloužení Trouba.

Ottawa - NY Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky:
4. Methot - 10. Richards, 33. Nash, 40. Stepan, 57. Zuccarello. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.978.

Winnipeg - Edmonton 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 46. a 62. Trouba, 51. Scheifele - 27. Eberle, 58. Perron. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 22 střel inkasoval dvě branky a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Střely na branku: 39:22. Diváci: 15.004.

Tampa Bay - San Jose 4:5 (3:2, 1:3, 0:0)
Branky: 12., 16., 20. a 23. St. Louis - 33., 34. a 39. Pavelski, 10. Nieto, 13. Marleau. Střely na branku: 26:32. Diváci: 19.204.