Jágr: Recept na úspěch? Bruslit, i když to bolí. Jak říkal můj táta

Jaromír Jágr slaví s Tuomem Ruutuem svou vítěznou branku proti Philadelphii Flyers
Travis Zajac slaví trefu proti Philadelphii z úvodní třetiny. Flyers sice v té druhé vyrovnali, vítězství Devils však zařídil v závěrečném dějství Jaromír Jágr
Martin Brodeur vychytal Wayna Simmondse, za celý zápas kapituloval jen jedinkrát
Šup s tebou na mantinel! Patrik Eliáš proti Philadelphii ukázal hokejový um i bojovnost
Útočník Flyers Wayne Simmonds umí rány přijímat i rozdávat, takhle se o tom přesvědčil Andy Greene z New Jersey
Tohle není gól! Martin Brodeur puk netahal zpoza svých zad, ale z boční sítě své branky
Veterán Martin Brodeur proti Philadelphii tým podržel, dostal jediný gól a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu
12
Fotogalerie
rou
NHL
Začít diskusi (0)

Jedna střela, jeden gól. A zrovna ten rozhodující. Jaromír Jágr stále dokazuje, že je pro New Jersey nepostradatelný. V duelu s Philadelphií, kde po svém návratu do NHL z Ruska také působil, navíc přihrál i na první gól a řídil vítězství Devils 2:1.

KonecLIVE
12

Stav zápasu byl od začátku druhé třetiny vyrovnaný, když po asistenci Jakuba Voráčka srovnal Nicklas Grossman. Jenže v závěrečné části zaúřadoval český démon s číslem 68.

Devils zatlačili soupeře v jeho obranném pásmu, Marek Židlický vyvezl puk z rohu a zadovkou našel před brankou Jágra, který na bližší tyči doslova přetlačil obránce Streita a nadvakrát dostal puk za záda gólmana Masona.

VIDEO | Podívejte se na Jágrův rozhodující gól

 

„Byli jsme v útočném pásmu snad třicet vteřin,“ popisoval svou trefu Jágr. „Všechno, co musíte v takovou chvíli dělat, je vydržet bruslit. I když jste unavení, musíte dál bruslit, ať se děje, co se děje. Vím, jak je těžké bránit někoho, kdo vám v obranném pásmu stále bruslí a vy už jste unavení,“ vysvětlovala osmašedesátka svou útočnou strategii.

„To mi vždycky říkával můj táta: v útočném pásmu musíš být pořád v pohybu. A přesně to (Židlický) udělal. Vždycky se otevře nějaký prostor, přijde nějaká dobrá akce… A to se taky stalo,“ pochvaloval si Jágr rozhodující akci zápasu.

Jágr dal už svůj 21. gól v sezoně a díky asistenci to byl jeho 17. duel, ve kterém dosáhl minimálně na dva body, navíc bodoval už čtvrtý zápas po sobě. „Hraju o hodně víc, než před tím,“ pochvaluje si dvaačtyřicetiletý útočník, jehož průměrný čas na ledě přesahuje 19 minut.

„Myslím, že mám o trochu větší roli než tenkrát tady ve Philadelphii… Musíte chytit šanci za pačesy. Ale tu šanci taky nejdřív musíte dostat. Já jsem dostal šanci hrát a teď je to jen na mě. Je to výhoda a já ji využil,“ dodal Jágr.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů