Odložený budí hrůzu. Gáborík chce ve finále srazit své Rangers | iSport.cz
Jakub Hlaváč
4. června 2014 • 11:11

Odložený budí hrůzu. Gáborík chce ve finále srazit své Rangers

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zbavili se ho a teď se bojí. Protože Marián Gáborík už neobléká dres Rangers. Protože teď půjde ve finále NHL proti nim. V barvách Kings jakožto nejlepší střelec probíhajícího Stanley Cupu. Motivaci uspět na Manhattanu má poměrně značnou. Netřeba o tom diskutovat.

 Vyhnali ho do ráje, Marián Gáborík už si zase užívá svou nejmilovanější zábavu. Střílení gólů. Po trápeních v New Yorku a Columbusu se najednou dostal do mužstva, které mu umožní vyniknout.

Přitom to mělo všechno být trochu jinak a on mohl stát na druhé straně. Do Rangers přišel jako atrakce. Nabídnete mu puk a on ho pošle do sítě. Bingo. To je něco pro Madison Square Garden a její tribuny. Dost dlouho v téhle roli tančil se suverenitou primabaleríny.

První sezona: 42 zásahů. Druhá zkrácená zraněním: 22. Třetí: 41. Jenže pak jen pět tref ve dvaceti kláních nadstavbové části. Možná slyšíte to praskání větve. Utrhla se v průběhu minulého ročníku a znamenala stěhování do Columbusu. Každá atrakce se omrzí. Zvlášť, když neposkytuje prodloužené jízdy.

„Jsem překvapený. Poslouchal jsem všechny ty drby, ale snažil jsem se jim nevěnovat pozornost,“ říkala slovenská hvězda tehdy. „Mám před sebou novou výzvu, musím ji přijmout,“ zaznělo smířeně.

O rok později totožná slova dvaatřicetiletý hráč zopakoval. Tentokráte ho novináři chytili na letišti, odkud vyrážel směrem do Kalifornie. V L. A. znovu zapadl do scénáře. Stačilo pár zkoušek a kasový trhák jménem útok na Stanley Cup mohl propuknout.

K ruce dostal jednoho z nejlepších tvůrců hry v NHL Anžeho Kopitara a ostrého hocha s výjimečnými vůdcovskými schopnostmi Dustina Browna. To oni po cestě do finále nejvíce trýznili San Jose, Anaheim a Chicago.

„Potřebovali jsme k sobě leváka, dlouho nám takový střelec chyběl. Když se dostane do útočného pásma, každý bek si ho hlídá. V tu chvíli já dostávám centimetry navíc a mám trochu víc času něco vymyslet,“ vysvětloval Slovinec kouzlo vzájemné spolupráce.

Gáborík dal během vyřazovacích bojů už dvanáct gólů, nikdo není lepší. Naposledy zařídil vyrovnání sedmého duelu s Blackhawks na 4:4, poslal svůj celek do vítězného prodloužení. Už se může těšit na hodně speciální partii.

Marián Gáborík je v letošním play off nejlepším střelcem, nasázel už dvanáct branek
Marián Gáborík je v letošním play off nejlepším střelcem, nasázel už dvanáct branek

„Jsem rád, že se mu daří. Že je v pohodě,“ říkal k tomu Brad Richards, útočník Rangers. A velký kamarád obávaného kanonýra. „Ale opravdu bych ocenil, když by mu to šlo v příštích dnech o něco hůř,“ usmál se s výhledem na příští setkání.

Otázkou pro jeho parťáky je, jak bývalého spoluhráče zastavit. Jelikož sami o jeho schopnostech mluví jen v superlativech, nebude to úplně jednoduché. Kings už nejsou týmem ortodoxních obranářů, v play off mají průměr 3,48 vstřelené branky na zápas.

„Je jasné, že je to díky Gabimu. Je strašně rychlý, má skvělou akceleraci. Takže mu nesmíte dát ani kousek prostoru, protože pak už ho jednoduše nechytíte,“ přiznával Ryan McDonagh, elitní bek Newyorčanů. „On toho ke skórování prostě moc nepotřebuje,“ dodal.

V noci na čtvrtek se bude muset mít na pozoru. Buďte si jistí, že Gáborík se bude chtít znovu předvést. Pozvednout Pohár k vzteku svého někdejšího zaměstnavatele.

VIDEO: Trailer k finále Stanley Cupu

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud