Hvězdné války. Voráček přihrával třikrát, Crosby dokonce pětkrát

Autor: jab
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Nasbíral tři přihrávky, vyhlásili jej druhou hvězdou zápasu, Flyers dovedl ke třetí výhře v řadě. Pro Jakuba Voráčka to byl proti Coloradu snový večer, na jehož konci se mohl slunit na čele kanadského bodování NHL. Sidney Crosby to ale neumožnil.

Kapitán Pittsburghu zaznamenal proti Buffalu neuvěřitelných pět gólových asistencí a s bilancí 24 bodů (7+17) za 13 utkání má před druhým Voráčkem na čele produktivity dvoubodový náskok.

"Hodně věcí musí vyjít, aby se takovýto večer podařil," hodnotil pro nhl.com sedmadvacetiletý Kanaďan, který se podílel na prvních pěti gólech Penguins. "Jiný večer by ze stejných situací tolik gólů nepadlo, dnes to ale kluci skvěle proměňovali a měli jsme i dost štěst," glosoval výhru 6:1.

Crosby si pěti asistencemi proti nejhoršímu týmu NHL ještě vylepšil skvostné statistiky, od prosince 2007 bodoval proti Sabres v každém z devatenácti utkání.

„Nevím, jak si to vysvětlit. Pokaždé, když sem přijedu, cítím se skvěle. Led je dobrý, ale to jsou drobnosti, reálné vysvětlení asi neexistuje. Doufám ale, že to bude pokračovat,“ uzavřel Crosby, na kterého pěl superlativy i trenér Mike Johnston.

"Byl skvělý na obou koncích hřiště, jak v obraně, tak v naší útočné třetině. Byl to jeho velký večer," pochválil svého kapitána trenér Pittsburghu.

Jen nepatrně menší show předvedl proti Coloradu Voráček, tři asistence znamenaly pro kladenského odchovance posun na 22 bodů za 14 zápasů. Jen v jediném utkání letošní sezony Voráček nebodoval.

Všechny tři góly, na kterých se ryšavý útočník proti Avalanche podílel, vyplynuly ze spolupráce v přesilových hrách s Claudem Girouxem, který se trefil dvakrát, a Waynem Simmondsem, jenž skóroval jednou.

80. Krejčí (Boston) 10 10 (3+7)

Díky nim už po čtyřiceti minutách vedli Flyers 4:0, nakonec se ale o vítězství strachovali, hosté totiž během necelých dvanácti minut třetí třetiny snížili na rozdíl jediného gólu.

"Skvěle jsme to na konci ubránili," ulevil si trenér Flyers Craig Berube, jenž si po třetím inkasovaném gólu vzal oddychový čas. "Řekl jsem hráčům: Poslouchejte mě, musíte začít hrát. Nic víc v tom není," prozradil Berube, který si cenil, jak tým napínavou situaci zvládl. "Měli jsme dnes excelentní přesilovky, ale velmi dobře jsme si počínali i v oslabení," zdůraznil trenér.