13. listopadu 2014 • 06:38

Boston bez Krejčího padl v Torontu, Polák byl na ledě nejvíce ze všech

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

SOUHRN | Debakl 1:6 utrpěli hokejisté Bostonu ve středečním utkání NHL na ledě Toronta a připsali si první porážku po pěti výhrách v řadě. Výhru řídila trojice Kessel-Bozak-Van Riemsdyk, která dohromady posbírala osm bodů. Domácí obránce Roman Polák strávil na ledě více než 26 minut.

Kessel odstartoval kanonádu v 7. minutě, rozhodující pasáží zápasu byl pak začátek druhé třetiny, kdy Maple Leafs během úvodních tří minut a dvaatřiceti sekund vstřelili tři góly. Velmi rychle tak vyhnali z branky Bruins Tuukku Raska, který kapituloval čtyřikrát z šestnácti střel. Náhradník Niklas Svedberg poprvé inkasoval po šesti minutách, kdy na 5:0 zvýšil Van Riemsdyk, teprve poté se o čestný zásah hostů zasloužil Dennis Seidenberg.

Boston, který před třemi týdny vyhrál v Torontu 4:1, nastoupil do utkání znovu bez zraněných opor Davida Krejčího a Zdena Cháry a už dnes čeká Bruins další těžké utkání v Montrealu.

Výsledky:

Toronto - Boston 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Branky: 7. a 21. Kessel, 22. Rielly, 24. Bozak, 30. Van Riemsdyk, 48. Holland - 35. Seidenberg. Střely na branku: 33:26. Diváci: 19.264. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Bozak, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).

Anaheim - Los Angeles 6:5 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 3:2 - 0:0)
Branky: 43., 55. a rozhodující sam. nájezd Kesler, 28. Fowler, 32. Silfverberg, 59. Getzlaf - 10. Kopitar, 20. Doughty, 30. Lewis, 48. Gáborík, 52. Williams. Střely na branku: 49:26. Diváci: 17.245. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Silfverberg, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).