21. listopadu 2014 • 11:33

Bankrot hvězdy Columbusu. O 400 milionů ho připravili rodiče

Autor:
Reklama
Jack Johnson má vážně finanční a rodinné potíže.
TOP VIDEA
Mareš hrál za Zenit, favorizuje ale Slavii. Co dělal s Kohákem mezi fightery? Mareš hrál za Zenit, favorizuje ale Slavii. Co dělal s Kohákem mezi fightery?
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Včera odpoledne obletěl hokejový svět příběh, který se zdá téměř neuvěřitelný. Sedmadvacetiletý obránce Jack Johnson z Columbusu, jeden z klíčových zadáků obrany Blue Jackets, vyhlásil bankrot. Mít požitek v utrácení peněz, to se některým dobře vydělávajícím sportovcům stává, ale to není případ amerického beka. Toho o peníze připravili jeho vlastní rodiče.Během své zhruba osmileté kariéry v NHL si Johnson vydělal téměř 400 milionů korun, v současné době ale podle deníku The Columbus Dispatch disponuje jen asi 50 tisíci dolary. Důvod? Před šesti lety přerušil spolupráci s agentem Patem Brissonem a svěřil péči o své finance rodičům.

"Řekli mi, abych se soustředil jenom na hokej a o peníze se vůbec nestaral," přibližoval počátek potíží hokejista, který mimo jiné vlastní stříbro z olympijských her z roku 2010.

A Jack starší a Tina se nerozpakovali a peníze hned poslali do světa. A problémy začaly. Johnsonovi totiž investovali do rizikových úvěrů s vysokými úrokovými sazbami a nebyli zrovna úspěšní. Dál si navíc žili ze synových peněz na dost vysoké noze. Hokejistova matka si například vzala několik půjček v hodnotě přibližně 15 milionů dolarů a ručitelem byl samozřejme syn Jack.

Ten navíc má odkud brát, v roce 2011 totiž vešel v platnost jeho lukrativní sedmiletý kontrakt v hodnotě 30 milionů dolarů.

Bývalá trojka draftu měla delší dobu podezření, že s jeho financemi není něco v pořádku, ale rodina ho stále uklidňovala, že všechno je pod kontrolou a on sám ať se soustředí jenom na hokej. To se Johnsonovi zle vymstilo...

Hokejista teď s rodiči přerušil veškerý kontakt, Jonhson už si najal tým právníků a chce vyhlásit osobní bankrot. Slyšení u soudu v Los Angeles je plánováno na 23. ledna.

"Viděl jsem hodně případů, kdy rodiče finančně zneužili úspěšné kariéry svého potomka, ale ještě nikdy jsem neviděl nic takhle ošklivého," řekl zdroj z blízkého okolí.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze