Zákrok na Jágra pomstí. Vím, jaké nosí číslo, najdu si ho, hlásí Tootoo | iSport.cz
Martin Tomaides
3. prosince 2014 • 11:17

Zákrok na Jágra pomstí. Vím, jaké nosí číslo, najdu si ho, hlásí Tootoo

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jaromír Jágr ležel na ledě a nikdo netušil, co se stalo. Hit od Roberta Bortuzza z Pittsburghu unikl sudím a také vykonavateli pořádku Devils, útočníkovi Jordinu Tootoovi. Ten zrovna byl na ledě, ale k tvrdému souboji za hranicí pravidel stál zády. "Mrzí mě, že jsem to neviděl. Okamžitě bych shodil rukavice," řekl silák, který jako jediný Inuit v historii okusil NHL.Jedenatřicetiletý útočník Jordin Tootoo není velký, ale páni, tenhle chlap má sílu! Vyrostl ve městě Rankin Inlet, které se nachází u Hudsonova zálivu a přes zimu je běžné, že tam teploty klesají k - 40 stupňům. Takhle drsnou životní průpravu má málokdo.

VIDEO: Zákrok Bortuzza na Jágra

Tootoo si moc dobře v průběhu zápas všímal, že Bortuzzo je na Jágra téměř každou chvíli nalepený. Obránce Pittsburghu odváděl dobrou práci, českou star nepouštěl do šancí a Jágrovi se navíc dostal pod kůži. "Vyzval jsem ho ke rvačce jen chvíli předtím, než Jágra vyřadil ze hry," zlobil se kanadský útočník, kterého domácí hokejista odmítl.

Jordin Tootoo své předky nezapře.Jordin Tootoo své předky nezapře.

Následně se Bortuzzo k celé situaci nepostavil čelem, jak by správně měl. Tootoo se s ním v utkání chtěl poprat několikrát, ale vždy byl odmítnut. To by se dříve v NHL stát nemohlo, každý za své činy na ledě nesl zodpovědnost. "Jágr je totiž náš nejlepší hráč a když si na něj někdo dovoluje, je to moje práce přijít a postavit se za něj," vysvětloval bývalý kanadský juniorský reprezentant.

Před lety, když Jágr ještě hrál v dresu Pittsburghu, mu ostrým střetem u mantinelu způsobil lehký otřes mozku tehdejší rváč Philadelphie Todd Fedoruk. Následně se strhla sada rvaček, jasný signál, že na hvězdy se nesahá a příště už by to nemuselo nikomu projít.

Tootoo si ale nemohl dovolit na svého soka prostě skočit a seznámit ho se svými pěstmi. Devils totiž v zápase kromě Jágra už dříve přišli kvůli zranění o Stephena Giontu a Patrika Eliáše a museli tak hrát na tři pětky. Hráč Devils by za vyvolání bitky automaticky dostal trest do konce utkání a to by se hodně nehodilo...

"Ale sezona je dlouhá a já rozhodně nezapomenu, jaké číslo nosí," řekl Tootoo. Další vzájemné utkání? 29. prosince. Těšte se.

MATCH OVERVIEW LEGACY

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud