22. února 2015 • 11:30

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Mezi osmičku vyvolených v Západní konferenci se prodrali obhájci Stanleyova poháru z Los Angeles, kteří v kalifornském derby hraném pod širým nebem porazili 2:1 San Jose a prodloužili vítěznou sérii na sedm zápasů. Naopak "Žraloci" prohráli poosmé z posledních jedenácti utkání a spadli na devátou pozici.

Duel na stadionu, jenž je domácím stánkem San Francisca v lize amerického fotbalu NFL, sledovalo 70 tisíc diváků. Jedním z hrdinů večera se stal slovenský útočník Marián Gáborík, který v 45. minutě vstřelil vítězný gól.

"Teď jsme přesně tam, kde být chceme, mezi osmičkou postupujících," řekl po utkání pro NHL.com klíčový obránce Kings Drew Doughty. "Ale chceme ještě výš, rádi bychom se probojovali na druhé místo v divizi," popisuje Kanaďan plány.

Český útočník Tomáš Hertl strávil na ledě téměř patnáct minut, jednou vystřelil na bránu, ale nebodoval.

Krásný pohled z vrchu stadionu v Santa Claře.

Hosté: 02:46. Clifford, 44:04. Gáborík

Domácí: Niemi (Stalock) – Vlasic, Burns, Dillon, Braun, Irwin, Hannan – Marleau, Thornton, Karlsson – Pavelski, Couture, Wingels – Nieto, Sheppard, Kennedy – Hertl, Desjardins, Scott

Hosté: Quick (Jones) – Regehr, Doughty, Muzzin, Greene, McBain, McNabb – Gáborík, Kopitar, Lewis – King, Carter, Toffoli – Brown, Stoll, Williams, Nolan, Shore, Clifford