Skórovali Hudler, Hertl i Fleischmann, Jágr pomohl asistencí

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Hokejový útočník Tomáš Flesichmann vstřelil v úterním utkání NHL svůj první gól v dresu Montrealu a zařídil výhru Canadiens 3:2 na ledě Pittsburghu. Podruhé v sezoně se trefili Tomáš Hertl, který přispěl k vítězství San Jose 5:0 ve Washingtonu, a také Jiří Hudler, jenž však neodvrátil porážku Calgary 3:4 se St. Louis.

Hokejisté Pittsburghu zůstávají i po třech zápasech v nové sezoně bez jediného bodu. Po prohrách v Dallasu a Arizoně se nedočkali ani v premiéře před vlastními fanoušky.

Rozhodl o tom Fleischmannův gól ve 46. minutě, který zlomil nerozhodný stav 2:2. Jednatřicetiletý rodák z Kopřivnice, který se Canadiens upsal až těsně před začátkem sezony, se dostal do rychlého protiútoku spolu s Dalem Weisem a Davidem Desharnaisem, po jehož zpětné přihrávce překonal brankáře Fleuryho přesnou střelou k tyči.

Montreal tak zakončil sérii úvodních čtyř zápasů na hřištích soupeřů čtvrtým vítězstvím a vyrovnal tak 38 let starý klubový rekord. Naposledy Canadiens vyhráli první čtyři utkání v roce 1977. Pittsburgh třemi prohrami v řadě na startu sezony dává vzpomenout na ročník 2005-06, kdy prohrál dokonce prvních devět utkání.

Neporaženým týmem zůstává vedle Montrealu také San Jose. K výhře ve Washingtonu položili Žraloci základ třemi góly v první polovině utkání. Hertl zvyšoval ve 28. minutě už na 3:0, když se prosadil pohotovou dorážkou před brankou po střele Tommyho Wingelse.

Další dva góly pak hosté přidali v posledních dvou minutách třetí třetiny do prázdné branky při power-play Capitals. Ti se museli obejít bez svého lídra Alexandera Ovečkina, který vynechal zápas kvůli nespecifikovaným osobním důvodům.

Calgary vedlo nad St. Louis po gólu Hudlera v 18. minutě 2:1. Hosté však ve druhé třetině třemi trefami skóre otočili, když si dva premiérové góly v kariéře připsal obránce Colton Parayko. Ve třetím dějství už pak Flames dokázali pouze snížit. Dvě asistence v jejich dresu zaznamenal Michael Frolík.

Jaromír Jágr se jednou asistencí podílel na výhře Floridy 4:1 na ledě Caroliny. Panteři rozhodli o svém úspěchu třemi góly ve třetí třetině. Nejprve se v 53. minutě prosadil Connor Brickley, o 50 sekund později zvýšil na 3:1 Aleksander Barkov, který při úniku dva na jednoho dorazil střelu Jágra. Triumf hostů pak pečetil v předposlední minutě do prázdné branky při power-play Jussi Jokinen.

Statistika NHL:

New Jersey - Nashville 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky:
59. Palmieri - 11. a 58. Josi, 60. Nystrom. Střely na branku: 23:20. Diváci: 11.117. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Josi (oba Nashville), 3. Kinkaid (New Jersey).

NY Rangers - Winnipeg 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Zuccarello - 39. a 51. Little, 8. Ehlers, 58. Stuart. Střely na branku: 41:29. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Little, 3. Ehlers (všichni Winnipeg).

Pittsburgh - Montreal 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 26. Bennett, 31. Letang - 6. a 29. Pacioretty, 46. Fleischmann. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.626. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Price (oba Montreal), 3. Bennett (Pittsburgh).

Washington - San Jose 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky:
11. J. Thornton, 23. Brown, 28. Hertl, 59. Nieto, 60. Tierney. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Thornton (oba San Jose), 3. Carlson (Washington).

Detroit - Tampa Bay 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky:
38. Nyquist, 49. Zetterberg, 59. Quincey - 52. Callahan. Střely na branku: 24:21. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Drouin (Tampa).

Dallas - Edmonton 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky:
18., 56. a 60. Spezza (na druhou Hemský), 23. Jamie Benn - 31. Klefbom, 33. McDavid. Střely na branku: 52:28. Diváci: 16.265. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Nilsson (Edmonton).

Calgary - St. Louis 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Branky: 2. Raymond (Frolík), 18. Hudler, 42. Jones (Frolík) - 25. a 40. Parayko, 17. Upshall, 23. Brouwer. Střely na branku: 18:28. Diváci: 18.632. Hvězdy zápasu: 1. Parayko (St. Louis), 2. Wideman (Calgary), 3. Brouwer (St. Louis).

Carolina - Florida 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 33. Lindholm - 3. Bjugstad, 53. Brickley, 54. Barkov (Jágr), 59. J. Jokinen. Střely na branku: 23:30. Diváci: 10.901. Hvězdy zápasu: 1. Brickley (Florida), 2. Faulk (Carolina), 3. Barkov (Florida).

Los Angeles - Vancouver 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 26. Cracknell, 34. Edler, 58. Dorsett. Střely na branku: 15:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Edler, 3. Prust (všichni Vancouver).