6. prosince 2015 • 12:46

To byla ČOČKA!? Hertl oslepil hvězdného brankáře Tampy Bay

Tomáš Hertl nešťastným zásahem holí zranil Bena Bishopa
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci 11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci

Byla to smůla, možná nešikovnost Tomáše Hertla. Ale rozhodně ne záměr. Český útočník San Jose v nočním utkání NHL s Tampou Bay (3:4) zasáhl holí do obličeje hvězdného brankáře Tampy Bena Bishopa, který musel být vystřídán.

Zadák Andrej Šustr si při výhře 4:3 nad San Jose připsal jednu asistenci. Více se ale po zápase mluvilo o jiném českém hráči. O Tomáši Hertlovi, jehož hokejka proklouzla jedenáct minut před koncem třetí třetiny mřížkou masky Bena Bishopa.

Americký brankář se chytnul za obličej, odjel z brankoviště a padnul na led. Okamžitě u něj byl rozhodčí a o pár vteřin později i zdravotník, v jehož doprovodu Bishop led opustil. Do branky musel Andrej Vasilevskij, který vedení 4:2 dovedl k výhře 4:3.

"Vždycky, když mi zraní nějakého hráče, jsem z toho šílený. Doufám, že Ben bude v pořádku," nechal se po zápase slyšet trenér Tampy Jon Cooper. "Viděl jsem ho v šatně a už vypadal dobře. Hokejka prošla mřížkou a má pořádnou jizvu. Nosí kontaktní čočky, tady byl možné ten problém, že mu po zásahu vypadla," domníval se Cooper.

Náhradník Vasilevskij se s nečekanou situací vypořádal na jedničku, z osmi střel inkasoval jen jednou a Tampa zapsala důležité dva body. "Měli tam přesilovku, hodně nás podržel, předvedl několik velkých zákroků. Hodili jsme ho do ohně, on to ale zvládnu," chválil ruskou dvojku Steven Stamkos a vyjádřil se i ke zranění Bishopa.

"Vždycky, když jde o zrak, je to nebezpečná a děsivá věc. Snad to není nic vážného," přál si kapitán Lightning.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>