Palát gólem a nahrávkou pomohl k jasné výhře a patřil mezi hvězdy

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Český útočník Ondřej Palát přispěl v pátečním utkání NHL gólem a přihrávkou k výhře Tampy Bay 4:0 na ledě New Jersey a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Jednu asistenci zaznamenal také jeho spoluhráč obránce Andrej Šustr.

Palát se trefil znovu po devíti zápasech. Ve 34. minutě se prosadil střelou z mezikruží po přihrávce Tylera Johnsona zpoza branky a svým sedmým gólem v sezoně zvýšil vedení Lightning na 2:0. O pět minut později přidal třetí gól Steven Stamkos, který tak skóroval v pátém utkání za sebou, v polovině třetí třetiny uzavřel skóre po Palátově zavezení puku do útočného pásma Matt Carle.

"Je úžasné Stamkose sledovat. Je to prvotřídní střelec, a když se mu daří jako teď, je to nejlepší hráč na ledě. A na takové borce je skvělé koukat," řekl Palát. "Ale dnes hrály dobře všechny čtyři formace a klíčem k úspěchu byl kvalitní výkon v obraně," dodal.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen brankář Ben Bishop, který pochytal všech 21 střel a připsal si třetí čisté konto v sezoně. Tampa vyhrála pátý zápas za sebou. "Myslím, že hrajeme čím dál lépe. Pomalu se blížíme k výkonům, které jsme předváděli v loňském play off," uvedl Bishop, jenž před rokem došel s týmem až do finále Stanley Cupu.

Carolina bez Nestrašila prohrála

Střeleckou formu chytil útočník Bostonu Matt Beleskey, který dvěma trefami přispěl k výhře 4:1 na ledě Caroliny. Beleskey dal pět gólů v posledních čtyřech zápasech poté, co předtím skóroval jednou v 21 utkáních.

"Je vždycky super, když se vám začne takhle dařit," konstatoval Beleskey, který má na kontě 13 zásahů v sezoně. "Ale nedělám nic jiného než předtím. Člověk se prostě pořád snaží tvrdě makat a věří, že se to vyplatí. A přesně to se teď děje."

Tuukka Rask sleduje, jak jeho jmenovec Victor bojuje o puk s obráncem ChárouFoto ČTK/AP

O další branky Bruins se postarali tradiční střelci Patrice Bergeron a Brad Marchand. Davidové Krejčí a Pastrňák tentokrát vyšli bodově naprázdno, při Pastrňákově vyloučení na začátku třetí třetiny vstřelila Carolina jediný gól.

To v New Jersey o spokojenosti hovořit nemůžou. Porážkou 0:4 navázali na čtvrteční debakl 1:6 s Columbusem. Gólman Cory Schneider inkasoval počtvrté z posledních šesti zápasů minimálně tři góly. "Máme devatenáct zápasů na to, abychom se dostali do play off a já musím chytat lépe," řekl Schneider.

Už čtyřicátý gól v letošní sezoně oslavil nejlepší střelec ligy Alexander Ovečkin , který se tak podílel na vítězství Washingtonu nad Minnesotou 3:2. Capitals v utkání dvakrát prohrávali, ve třetí třetině ale díky gólům Ovečkina a Dmitrije Orlova skóre otočili.

Smolný zápas sehrál Tomáš Hertl, jehož San Jose překvapivě prohrálo 1:3 s Buffalem. Český útočník sedm a půl minuty před koncem třetí třetiny nešťastně tečoval střelu obránce Zacha Bogosiana a Sabres dali klíčový gól na 2:1. Jejich výhru pak pečetil při power play do prázdné branky Evander Kane.

Výsledky:

New Jersey - Tampa Bay 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 16. Killorn, 34. Palát, 39. Stamkos, 52. Carle (Palát, Šustr). Střely na branku: 21:36. Diváci: 15.968. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Stamkos, 3. Palát (všichni Tampa).

Washington - Minnesota 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 21. Orpik, 45. Ovečkin, 55. Orlov - 20. Koivu, 26. Niederreiter. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.605. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby, 3. Orlov (všichni Washington).

Carolina - Boston 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 44. Hanifin - 13. a 47. Beleskey, 11. Bergeron, 60. Marchand. Střely na branku: 40:22. Diváci: 17.917. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Beleskey (oba Boston), 3. Hanifin (Carolina).

San Jose - Buffalo 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 2. Vlasic - 34. Larsson, 53. Bogosian, 59. Kane. Střely na branku: 25:22. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Bogosian (oba Buffalo), 3. Vlasic (San Jose).

Anaheim - Edmonton 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 41. Getzlaf, 62. Rakell - 42. Eberle. Střely na branku: 34:18. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Fowler (oba Anaheim), 3. Talbot (Edmonton).

8. Colorado 63 32 27 4 68
9. Minnesota 62 27 25 10 64