Řežba o play off: Krejčí a Mrázek v trháku. Frustrace, hlesl kapitán Flyers

Autor: jab
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

V play off zbývají dva volné fleky a zuby si na ně brousí tři vlčáci. Bostonu, Detroitu a Philadelphii se v nočních zápasech NHL vedlo odlišně, do pořádně trpkého jablka kousli především Flyers, prohra s nejhorším týmem ligy Torontem (3:4 v prodloužení) drásá. Aktuálně Voráčka a spol. připravila o divokou kartu ve Východní konferenci.

Letci z domácího zápasu s Maple Leafs vyrýžovali bod, druhý sebrala bomba Jakea Gardinera při přesilové hře z 3. minuty prodloužení. Po středečním direktu 0:3 od Detroitu, přímého konkurenta v boji o postupovou osmičku ve Východní konferenci, další rána na čelist. Knockout se zatím ale nekoná.

"Před dvěma měsíci bychom takovou situaci brali. Je sice nesmírně frustrující, že jsme nezískali oba body, ale je strašně důležité, že jsme vydřeli alespoň ten jeden," byl rád za vyrovnání v poslední minutě kapitán Philadelphie Claude Giroux.

"Musíme teď zápas okamžitě zmačkat, hodit za hlavu a připravit se na další. Musíme vyhrát, jinak v play off nebudeme, to je fakt," dodal Giroux, kvůli jehož nedovolenému bránění ve hře brankáři nebyl uznán Jakubu Voráčkovi gól.

Flyers zatím mají vše ve svých rukou, do konce základní části jim schází odehrát dvě utkání, zatímco Bostonu a Detroitu, kteří mají o jeden bod více, zbývá už jenom jedno střetnutí.

Boston vzývá Krejčího a Pastrňáka

Klinické smrti utekli Bruins díky české dvojici Davidů, Krejčí proti Detroitu dvakrát asistoval a Pastrňák si připsal jednu branku, když otevřel skóre už po 85 sekundách hry.

Na útočné modré čáře skvěle zpracoval přihrávku Johna-Michaela Lilese, poté si povodil Mikea Greena a samostatný únik zakončil bekhendovou kličkou mezi betony Jimmyho Howarda. Druhý gól přidal vzápětí Brad Marchand a ve druhé třetině za asistence Krejčího zvýšil na 3:0 v přesilové hře střelou z levého kruhu Torey Krug.

"Velmi důležité bylo, že se nám povedl začátek. Rychlými góly jsme je nejen trochu nalomili, ale taky jsme si zvedli po posledních výsledcích sebevědomí," hlásil pro klubový web Krug.

Detroit, který hrál druhý zápas ve druhém dni, snížil trefou Alexeje Marčenka, ale v první minutě poslední části inkasoval hned dvakrát. Na páté brance se podílel Krejčí, jehož teč se odrazila od Louie Erikssona do branky. Howard odešel zkroušeně pod deku a Petr Mrázek v dalším průběhu z osmi střel neinkasoval, s prohrou 2:5 ale víc nezmohl.

"Byl to v poslední době jeden z našich lepších výkonů. Hráli jsme od začátku do konce, kluci si počínali dobře na obou stranách kluziště a ve středním pásmu taky dobře zpomalovali útočné hrozby soupeře. Dnes odvedli dobrou práci, díky ní jsme stále naživu," dodal kouč Bostonu Claude Julien, jehož svěřenci padli v osmi z předchozích deseti zápasů.

V posledním zápase základní části Boston hraje na domácím ledu s Ottawou a Detroit se popasuje v New Yorku s Rangers. Flyers hostí Penguins a do poslední bitvy vyjedou v noci z neděle na pondělí proti New York Islanders. Jak tohle dopadne?

"Jsme pány vlastního osudu, když vyhrajeme, o Stanley Cup si zahrajeme, což je velmi vzrušující," řekl pro NHL.com trenér Red Wings Jeff Blashill.