Rittich dostal od Vegas sedm gólů, Kämpf pomohl Chicagu asistencí | iSport.cz
22. února 2018 • 07:00

Rittich dostal od Vegas sedm gólů, Kämpf pomohl Chicagu asistencí

Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

SOUHRN | Brankář David Rittich tentokrát nepomohl Calgary k vítězství, naopak inkasoval sedm branek a přihlížel výhře nováčka z Vegas v poměru 7:3. David Kämpf se podílel asistencí na výhře Chicaga 3:2 po samostatných nájezdech nad hokejisty Ottawy. Útočník Dallasu Martin Hanzal nedohrál kvůli zdravotním potížím utkání v Anaheimu, který zvítězil 2:0.

Kämpf, jenž v předchozích devíti zápasech nebodoval, měl podíl na úvodním gólu zápasu. Odchovanec Chomutova přihrál v 15. minutě puk z obranného do středního pásma Vinniemu Hinostrozovi, který poté uvolnil Patricka Kanea a ten skóroval z mezikruží.

Chicago pak vedlo i 2:1, ale o těsný náskok vždy brzy přišlo. Vyrovnaný zápas rozhodl až v sedmé sérii rozstřelu Nick Schmaltz a zajistil, že 1600. utkání Joela Quennevillea v roli kouče v NHL bylo vítězné.

Hanzal vynechal už minulé střetnutí a o jeho startu v Anaheimu se rozhodlo až před zápasem. Český útočník ale stihl jen sedm střídání, odehrál čtyři minuty a sedm sekund, než odstoupil.

Dallas nenašel recept na Ryana Millera, který zneškodnil všech 41 střel. Na druhé straně se prosadil v první třetině v přesilové hře Hampus Lindholm a výhru Anaheimu pojistil v 45. minutě trefou v oslabení Ryan Getzlaf.

Rittich, který doposud inkasoval v NHL nejvíce čtyři góly, vydržel až do konce a připsal si devatenáct úspěšných zásahů. V dresu vítězů si připsal druhý start v soutěži Tomáš Hyka a zaznamenal dva kladné body ve statistice plus mínus.

Výsledky:

Chicago - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Kane (Kämpf), 26. Anisimov, rozhodující sam. nájezd Schmaltz - 16. Smith, 33. Duchene. Střely na branku: 38:34. Diváci: 21.532. Hvězdy zápasu: 1. Kane, 2. Forsberg, 3. Schmaltz (všichni Chicago).

Anaheim - Dallas 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 14. Lindholm, 45. Getzlaf. Střely na branku: 17:41. Diváci: 16.609. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Lindholm, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).

Vegas - Calgary 7:3 (2:1, 2:2, 3:0)
Branky: 3. Carpenter, 20. Karlsson, 22. Smith, 34. Tuch, 44. Sbisa, 52. Haula, 55. Eakin - 17. Brodie, 21. Hamilton, 32. Tkachuk. Střely na branku: 26:31. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval sedm gólů z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 73,08 procenta. Diváci: 18.014. Hvězdy zápasu: 1. Tuch, 2. Perron, 3. Sbisa (všichni Vegas).

David Rittich si hlídá tyčku před pokusem Davida Perrona z Vegas

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)