Lavina z Colorada smetla Ritticha, nepomohl ani Frolíkův gól

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

SOUHRN | Když Michael Frolík ve 23. minutě zvyšoval na 2:0, vypadalo to s Calgary na ledě Colorada velice dobře, ale další branky už střílel jen domácí tým. Avalanche nakonec vyhráli 5:2, soupeři k bodům nepomohlo ani 29 zákroků gólmana Davida Ritticha.

Frolík vstřelil Coloradu gól i před týdnem a pomohl tím Calgary k výhře 5:1. Český útočník tentokrát zakončil zblízka bekhendem pohlednou kombinaci celého útoku a desátou trefou sezony zvyšoval náskok týmu na 2:0. Jenže domácí v rozmezí 29. až 39. minuty otočili skóre čtyřmi góly.

Rittich inkasoval první dvě branky v rozmezí 68 sekund po střelách z levého kruhu. Nathan MacKinnon našel v přesilové hře volné místo u bližší tyče, Nikita Zadorov se trefil na opačnou stranu. Při třetím gólu Colorado vyšachovalo hostující obranu a Tyson Barrie střílel do zcela odkryté branky. Vydařenou pasáž domácích korunoval po další hezké akci Matt Nieto. Zbývající gól padl v závěru při powerplay.

"První gól nás nakopl," řekl MacKinnon, který potrestal jeden z faulů soupeře. A právě na nedostatek disciplíny si trenér Calgary Glen Gulutzan stěžoval. Jeho svěřenci dostali 11 trestů a celkově 33 minut.

"Dnešní výsledek se odvíjí od naší disciplíny, která ale také začíná u mě. Nereagoval jsem na některé verdikty a měl jsem," uvedl kouč. Zejména se mu nelíbilo, že rozhodčí vyloučili ve třetí třetině Johnnyho Gaudreaua na dvě plus deset minut. Lídr Calgary byl nejdříve zasažen vysokou holí, ale sudí mu udělili menší trest, protože podle nich zákrok přihrál. A po nesportovním projevu na trestné lavici mu přidali osobní trest.

Rittich, který si první výhru v NHL připsal právě v Coloradu, nastoupil poprvé od 21. února, kdy schytal sedmigólový příděl od Vegas. I když začal dobře a v úvodní třetině kryl 11 střel, Calgary s jihlavským odchovancem v brance prohrálo počtvrté v řadě a vypadlo z osmičky pro play off. Na tu ztrácí jeden bod stejně jako Colorado, které se na Calgary dotáhlo.

"Ve srovnání s minulou sezonou je to obrat o 180 stupňů. Loni jsme už touhle dobou neměli o co hrát. Budeme se snažit pokračovat ve stejných výkonech, abychom se do play off protlačili," řekl MacKinnon. Avalanche skončili předchozí ročník beznadějně poslední se 48 body a pouhými 22 výhrami. "Asi nikdo netipoval, že budeme teď tak vysoko," pousmál se Barrie.

Tampa opět prohrála s Buffalem

I když je Tampa Bay lídrem soutěže, prohrála během dvou týdnů podruhé s Buffalem, nejhorším týmem Východní konference. Vinu nese i její obránce Andrej Šustr, který chyboval v 53. minutě u vyrovnávacího gólu na 1:1. Český obránce nezpracoval dobře puk, o který ve vlastním pásmu přišel, a hostující útočník Evan Rodrigues vyrovnal. Výhru 2:1 vystřelil Buffalu v prodloužení Jason Pominville. Tampa Bay postrádala nejproduktivnějšího hráče ligy Nikitu Kučerova, jenž se minule zranil.

Týmy St. Louis i New York Rangers zastavily sérii proher, která trvala shodně sedm zápasů. Blues udolali Detroit 2:1 a u obou branek si připsal kladný bod Dmitrij Jaškin, přestože neskóroval ani na gól nepřihrál.

Rangers sice ve Vancouveru prohospodařili vedení 3:0, který měli už ve 13. minutě, ale nakonec zvítězili 6:5 v prodloužení. I přes pět inkasovaných gólů patřil k hvězdám zápasu Henrik Lundqvist, neboť zneškodnil padesát střel. Gólem podpořil výhru Vladislav Naměstnikov, a to při prvním startu v dresu Rangers po výměně z Tampy.

Výsledky:

Montreal - NY Islanders 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 12. Byron, 29. Drouin, 34. Scherbak - 4. Barzal. Střely na branku: 26:28. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Drouin (oba Montreal), 3. Barzal (NY Islanders).

Tampa Bay - Buffalo 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Conacher - 52. Rodrigues, 62. Pominville. Střely na branku: 22:34. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Pominville, 2. Johnson (oba Buffalo), 3. Vasilevskij (Tampa Bay).

St. Louis - Detroit 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 22. Upshall, 55. Pietrangelo - 59. Athanasiou. Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.813. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Pietrangelo, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Colorado - Calgary 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky: 29. MacKinnon, 30. Zadorov, 33. Barrie, 39. Nieto, 60. Siemens - 15. Backlund, 23. Frolík. Střely na branku: 34:32. David Rittich odchytal za Calgary 58:03 minuty, inkasoval čtyři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 87,88 procenta. Diváci: 12.107. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Barrie, 3. Varlamov (všichni Colorado).

Vancouver - NY Rangers 5:6 v prodl. (2:3, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 15. a 60. Boeser, 20. Horvat, 32. D. Sedin, 53. Goldobin - 2. a 13. Hayes, 3. Vesey, 35. Naměstnikov, 55. Zibanejad, 62. Gilmour. Střely na branku: 55:27. Diváci: 18.044. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Horvat (oba Vancouver), 3. Lundqvist (NY Rangers).

David Rittich nedokázal zastavit Colorado a Flames prohráli 2:5