Krejčí režíroval výhru nad San Jose. Voráček dal gól, Mrázek přišel o nulu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN | David Krejčí se podílel v úterním utkání NHL gólem a přihrávkou na výhře Bostonu 4:1 nad San Jose a stal se druhou hvězdou zápasu. Skóroval také Jakub Voráček, který pomohl Philadelphii jednou brankou porazit Buffalo 5:2. Vítězství Flyers podpořil jednou asistencí i Radko Gudas, kterému vypršel dvouzápasový trest.

Petr Mrázek kryl 22 střel a dovedl Carolinu k výhře 6:1 nad Los Angeles. O čisté konto ho připravil v 53. minutě Dustin Brown. Filip Hronek asistoval u jediné branky Detroitu, který i s Filipem Zadinou v sestavě utrpěl doma debakl 1:8 od Montrealu. Kanonádu kanadského klubu řídili Andrew Shaw, autor hattricku, a Max Domi, který si připsal pět bodů (2+3).

Střelnici si otevřel také Washington, který i díky jedné přihrávce Jakuba Vrány porazil nejhorší tým soutěže Ottawu 7:2. Dominik Simon asistoval u jedné branky Pittsburghu, který vyhrál v Columbusu 5:2.

Krejčí vyrovnal v přesilové hře na 1:1, když střelou z první prostřelil z levého kruhu Martina Jonese mezi betony. Zbývající tři zásahy přidal Boston v rozmezí 30. až 33. minuty. Krejčí vyšperkoval kombinaci celého útoku přihrávkou na Jakea DeBruska, který střelou do prázdné branky na 3:1.

Voráček skóroval ve druhém utkání za sebou. Kladenský odchovanec se prosadil v osmé minutě z dorážky, kterou zvyšoval na 2:0. Philadelphia vyhrála 14 z posledních 18 zápasů a na poslední postupovou příčku do play off ztrácí šest bodů.

Carolina už je na play off pozici

Carolina zakončila únor s bilancí 10-3 a po utkání s Los Angeles se ve Východní konferenci protlačila do postupové osmičky na úkor Columbusu. "Pokud budeme hrát stejně, máme dobrou šanci, abychom si zahráli play off," prohlásil Mrázek. "Do konce základní části nám chybí devatenáct zápasů a musíme pokračovat ve stejné práci jako v únoru," dodal.

Mrázek v únoru vychytal pět výher včetně dvou nul. Čisté konto dlouho držel i proti Los Angeles, než ho Brown překonal střelou pod vyrážečku. Carolina ale v utkání dominovala, 6:0 vedla už v 35. minutě. Hlavním hrdinou byl Teuvo Teräväinen, který dal gól a na tři přihrál. Obránce Dougie Hamilton skóroval dvakrát. Kings prohráli podeváté za sebou a propadli se na poslední místo v Západní konferenci.

Hronek asistoval v 39. minutě u gólu na 1:5, ale zaznamenal také dva záporné body ve statistice plus/minus. Zadina ve druhém startu v NHL dostal hodně času v přesilových hrách, ve kterých strávil skoro čtyři z celkových 14 odehraných minut. Devatenáctiletý útočník třikrát vystřelil a byl na ledě u jedné inkasované branky.

"Nevím, co se to stalo. Góly do naší branky padaly hrozně snadno. Když nehrajete dobře v obraně, nemáte žádnou šanci na úspěch, můžete jen vytahovat puky ze sítě," konstatoval trenér Detroitu Jeff Blashill. "Od úvodního vhazování nebyla v naší hře žádná snaha, bojovnost, emoce. Žádná hrdost. Vždy si říkáte, že musíte být schopen se po zápase kouknout v zrcadle sám sobě do očí, ale dnes to nemusíme dělat. Byli jsme trapní," přiznal zkušený obránce Niklas Kronwall.

NHL:

Boston - San Jose 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky: 15. Krejčí, 30. McAvoy, 30. DeBrusk (Krejčí), 33. Marchand - 13. Couture. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Krejčí, 3. DeBrusk (všichni Boston

NY Islanders - Calgary 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 28. Josh Bailey - 23. M. Tkachuk, 44. Backlund, 46. R. Andersson. Střely na branku: 27:27. Diváci: 13.097. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. M. Smith, 3. R. Andersson (všichni Calgary).

Philadelphia - Buffalo 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 3. Lindblom, 8. Voráček, 36. J. Van Riemsdyk (Gudas), 41. Sanheim, 58. Giroux - 13. Eichel, 38. Mittelstadt. Střely na branku: 45:36. Diváci: 18.466. Hvězdy zápasu: 1. Lindblom, 2. Elliott, 3. Hartman (všichni Philadelphia).

Washington - Ottawa 7:2 (2:2, 4:0, 1:0)
Branky: 27. a 31. Oshie (na druhou Vrána), 17. T. Wilson, 18. Eller, 23. Carlson, 30. Connolly, 41. Kuzněcov - 4. O. Lindberg, 8. Duclair. Střely na branku: 37:23. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Eller, 3. Bäckström (všichni Washington).

Carolina - Los Angeles 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)
Branky: 6. a 35. D. Hamilton, 12. Aho, 21. Ferland, 23. Slavin, 35. T. Teräväinen - 53. D. Brown. Střely na branku: 34:23. Petr Mrázek odchytal celé utkání, inkasoval jeden gól z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta. Diváci: 13.042. Hvězdy zápasu: 1. T. Teräväinen, 2. J. Staal, 3. D. Hamilton (všichni Carolina).

Columbus - Pittsburgh 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 25. Bjorkstrand, 28. Atkinson - 19. a 54. McCann (na druhou Simon), 14. Guentzel, 22. Malkin, 60. Crosby. Střely na branku: 23:27. Diváci: 18.776. Hvězdy zápasu: 1. McCann (Pittsburgh), 2. Atkinson (Columbus), 3. Guentzel (Pittsburgh).

Detroit - Montreal 1:8 (0:1, 1:5, 0:2)
Branky: 39. Mantha (Hronek) - 23., 40. a 58. A. Shaw, 34. a 43. Domi, 7. Tatar, 32. Gallagher, 37. Armia. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.845. Hvězdy zápasu: 1. A. Shaw, 2. Domi, 3. Tatar (všichni Montreal).

St. Louis - Nashville 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 53. Bozak, 60. Pietrangelo. Střely na branku: 44:19. Diváci: 16.645. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Binnington (oba St. Louis), 3. Saros (Nashville).

Winnipeg - Minnesota 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 9. Scheifele, 33. Laine - 32. Hunt, 59. Zucker, 59. Eriksson Ek. Střely na branku: 32:40. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Chiarot (Winnipeg), 3. Donato (Minnesota).

Arizona - Florida 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 29. a 54. Stepan, 40. Ekman-Larsson, rozhodující sam. nájezd Galchenyuk - 35. Hoffman, 46. J. McGinn, 49. Barkov. Střely na branku: 40:27. Diváci: 11.912. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Hinostroza (oba Arizona), 3. Trocheck (Florida).

Vegas - Dallas 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 32. a 55. Pacioretty, 58. Schmidt, 59. McNabb - 12. Hintz. Střely na branku: 48:24. Diváci: 18.261. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Mark Stone, 3. Reaves (všichni Vegas).

Hokejisté Bostonu porazili v NHL San Jose hladce 4:1.