Autor: mto, ČTK
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Hned ve druhém zápase po návratu z marodky znovu začal David Pastrňák bodovat. Útočník Bostonu pomohl porazit New Jersey 5:1 nahrávkou a gólem, který se ukázal jako vítězný. V sestavě soupeře se poprvé od 15. února objevil Pavel Zacha a zaujal asistencí. Osmý gól sezony zaznamenal Tomáš Nosek a pomohl Vegas porazit Winnipeg 5:0. Ve vlastním oslabení skóroval podruhé v kariéře.

Pastrňák na konci první třetiny přihrál před branku volnému Patrici Bergeronovi, který otevřel skóre. Ve 33. minutě se český útočník postaral o vedení 2:0, když zužitkoval ideální přihrávku Brada Marchanda.

Za 113 vteřin se dostali Devils na kontakt i díky Zachovi, který uvolnil na levém kruhu Drewa Stafforda a ten jako jediný v utkání překonal Tuukku Raska. Bruins pojistili výhru v závěrečné části, u branky na 4:1 při power play v 59. minutě Bergeronovi asistoval Krejčí.

Vegas ve formě, uspěl i Nosek

Nosek oslavil svůj osmý gól v sezoně ve 26. minutě, kdy se při přesilové hře Winnipegu trefil z levého kruhu a zvýšil na 3:0 pro Vegas. Loňský finalista je opět ve skvělé formě a vyhrál podesáté z posledních 11 duelů. Brankář Malcolm Subban zaznamenal první čisté konto v NHL.

Voráček s Gudasem nahrávali, Hertl skóroval

Jakub Voráček s Radko Gudasem pomohli udržet Philadelphii naděje na play off. Flyers ztrácejí osm zápasů před koncem na postupové pozice ve Východní konferenci pět bodů. Gudas v 16. minutě asistoval u gólu Corbana Knighta na 1:1. Voráček zaznamenal přihrávku u gólu Jamese van Riemsdyka, který bekhendem od levého mantinelu překvapil Coreyho Crawforda a otočil stav na 2:1.

Gólman Carter Hart pochytal 40 střel. "Snažíme se vyhrát každý zápas. Cílem je play off. To je to, čeho chceme dosáhnout," řekl Hart ke stíhací jízdě Flyers.

Tomáš Hertl si udržel pozici nejlepšího českého střelce v soutěži po boku Pastrňáka. Ve 24. minutě po kombinaci s Brentem Burnsem střelou z pravého kruhu získal Sharks vedení 2:1, ale nakonec San Jose neuspělo a utrpělo čtvrtou prohru za sebou.

Frolík se drží ve formě, Tampa dál září

Michael Frolík asistoval u branek Mikaela Backlunda a Matthewa Tkachuka, kteří ve třetí třetině dovršili jasnou výhru Flames, a potvrdil, že je při chuti. Z posledních čtyř zápasů získal šest bodů za dva góly a čtyři asistence. Pomohl tak k pátému triumfu Calgary z uplynulých šesti duelů.

K vítězství Tampy Bay v Carolině 6:3 přispěl jednou asistencí lídr produktivity Nikita Kučerov, který nasbíral už 120 bodů v sezoně. Na tuto metu se dostal jako první od ročníku 2006/07, kdy se to podařilo Sidneymu Crosbymu z Pittsburghu.

První hattrick v NHL oslavil útočník Ivan Barbašev, který zařídil vítězství St. Louis nad Detroitem 5:2. Třiadvacetiletý Rus se dočkal ve svém 155. duelu v NHL.

Kanadský gólman Carey Price svou čtvrtou nulou v sezoně a celkově 44. v kariéře vychytal důležitou výhru Montrealu nad New York Islanders 4:0. Canadiens se díky tomu dostali na poslední postupovou pozici pro play off ve Východní konferenci o bod před Columbus, který podlehl v Edmontonu 1:4.

Výsledky:

Carolina - Tampa Bay 3:6 (2:2, 1:0, 0:4)
Branky: 10. Niederreiter, 12. Hamilton, 27. Staal - 4. Stamkos, 20. Johnson, 44. Cirelli, 51. Callahan, 57. Point, 59. McDonagh. Střely na branku: 28:32. Diváci: 13.785. Hvězdy zápasu: 1. Hedman (Tampa Bay), 2. Staal (Carolina), 3. Stamkos (Tampa Bay).

Florida - Arizona 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 20. a 60. Barkov, 31. Hoffman, 46. Weegar - 8. Grabner, 58. Richardson. Střely na branku: 22:34. Diváci: 12.576. Hvězdy zápasu: 1. Weegar, 2. Yandle, 3. Huberdeau (všichni Florida).

New Jersey - Boston 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Branky: 35. Stafford (Zacha) - 19. a 59. Bergeron (na první Pastrňák, na druhou Krejčí), 33. Pastrňák, 41. Heinen, 60. Backes. Střely na branku: 22:27. Diváci: 14.649. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Bergeron, 3. Rask (všichni Boston).

Montreal - NY Islanders 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 20. Armia, 22. Weber, 26. Drouin, 29. Weal. Střely na branku: 34:28. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Armia, 2. Weal, 3. Price (všichni Montreal).

Nashville - Pittsburgh 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 57. Ellis - 26. Rust, rozhodující sam. nájezd Crosby. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17.729. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Murray, 3. Rust (všichni Pittsburgh).

St. Louis - Detroit 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 24., 29. a 60. Barbašev, 12. Sundqvist, 51. Maroon - 3. a 49. Vanek. Střely na branku: 24:22. Diváci: 18.272. Hvězdy zápasu: 1. Barbašev, 2. Steen (oba St. Louis), 3. Vanek (Detroit).

Dallas - Colorado 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 55. Seguin - 38. Johnson, 46. Barrie, 60. Söderberg. Střely na branku: 45:32. Diváci: 17.543. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Seguin (Dallas).

Chicago - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 11. Gustafsson - 16. Knight (Gudas), 50. van Riemsdyk (Voráček), 59. Couturier. Střely na branku: 41:28. Diváci: 21.484. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. van Riemsdyk (oba Philadelphia), 3. Crawford (Chicago).

Calgary - Ottawa 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 9. Giordano, 12. Hathaway, 29. Mangiapane, 52. Backlund (Frolík), 59. Tkachuk (Frolík) - 5. DeMelo. Střely na branku: 36:19. Diváci: 18.793. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane, 2. Hathaway, 3. Ryan (všichni Calgary).

Edmonton - Columbus 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 34. Brodziak, 41. Kassian, 55. McDavid, 57. Nugent-Hopkins - 32. Savard. Střely na branku: 22:20. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. Kassian (všichni Edmonton).

Vegas - Winnipeg 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 2. a 39. Karlsson, 9. a 38. Smith, 26. Nosek. Střely na branku: 38:20. Diváci: 18.430. Hvězdy zápasu: 1. Subban, 2. Smith, 3. Karlsson (všichni Vegas).

Los Angeles - San Jose 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 6. Brown, 50. Roy, 52. Kopitar, 59. Carter - 18. Goodrow, 24. Hertl. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Kopitar, 3. Roy (všichni Los Angeles).