Spor s klubem. Rittich se pře s Calgary kvůli smlouvě, obrátil se na arbitráž | iSport.cz
6. července 2019 • 17:42

Spor s klubem. Rittich se pře s Calgary kvůli smlouvě, obrátil se na arbitráž

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali
Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0! Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový brankář David Rittich se stejně jako loni kvůli nové smlouvě v NHL obrátil na arbitráž. Před rokem ale o jeho kontraktu nakonec nezávislý soud nerozhodoval, protože se dohodl na konci července s Calgary na roční jednocestné smlouvě na 800 tisíc dolarů. Po jejím vypršení je v NHL opět chráněným volným hráčem.Šestadvacetiletý Rittich vychytal v uplynulé sezoně v 45 zápasech 27 výher. Měl průměr 2,61 obdržené branky na utkání, úspěšnost zákroků 91,1 procenta a jednou udržel čisté konto.

Oproti minulé sezoně nebude působit v Calgary sedmatřicetiletý Mike Smith, který se dělil o místo s Rittichem. Jako nechráněný volný hráč podepsal roční smlouvu na dva miliony dolarů s Edmontonem. Flames naopak uzavřeli roční kontrakt na 2,7 milionu dolarů s Camem Talbotem, který naposledy chytal ve Philadelphii.

Rittich se bude snažit bojovat o pozici jedničky v týmu. "Je to cíl každého gólmana. Byl bych strašně rád, kdybych dostal důvěru a podařilo se mi být jedničkou. Dávám si postupné cíle. Budu chtít zase odchytat více zápasů. Uvidíme, co se mi podaří," řekl Rittich v červnu při slavnostním vyhlášení Zlaté hokejky.

V sezoně dostával více prostoru než Smith, ale od konce minulého roku jej trápilo koleno. Play off nakonec odchytal Smith. "Nebylo moc příjemné si s tím klekat každý den, nechat si do toho píchat obstřiky a snažit se sezonu nějak dochytat. Jsem rád, že jsem už zase mohl začít trénovat. Jezdil jsem za panem Holibkou, který mi hodně pomohl," uvedl Rittich.

"Nepochybuju o tom, že tam dohoda bude a David bude v Calgary pokračovat. Při každém našem rozhovoru s nimi, ať během sezony nebo po ní, zmínili, že byli s Davidem velice spokojení a přejí si, aby pokračoval," uvedl Rittichův agent Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

"Hrozba arbitráže je vždycky. Calgary je tým, který se pohybuje na hraně platového stropu, takže budou mít těžké léto. Musí podepsat spoustu dobrých a drahých hráčů. David je dneska jeden z nich," řekl.

"Ale nepřepokládám, že by to měla být priorita ze strany Calgary, abychom se k arbitráži dostali. Doufám, že dojde k dohodě dříve. David má dobrý věk, je mladý a ukázal schopnosti, že může být číslo 1. Věřím tomu, že se budeme bavit o dlouhodobém kontraktu," dodal Spálenka.

Jihlavský rodák Rittich odešel do Calgary v roce 2016 z Mladé Boleslavi. V sezoně 2016/17 působil na farmě ve Stocktonu v AHL a dostal příležitost v NHL v jediném zápase. V dalším ročníku už odchytal v NHL 21 utkání.

Celkem se pro arbitráž rozhodlo 40 hráčů, ale jeden z nich se hned poté na novém kontraktu dohodl. Útočník Cedric Paquette z Tampy Bay uzavřel nový dvouletý kontrakt na 3,3 milionu dolarů.

Nezávislý soud může rozhodovat například o smlouvě brankáře Jordana Binningtona, jedné z hlavních opor vítěze Stanleyova poháru St. Louis, či obránce Jacoba Trouby a útočníka Pavla Bučněviče z New York Rangers. Slyšení se budou konat od 20. července do 4. srpna.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud