Hronek poprvé v přípravě skóroval, Palát nahrál na dva góly

Autor: mto, ČTK
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Český obránce Filip Hronek svým prvním gólem v přípravě na novou sezonu NHL nedokázal pomoci Detroitu, který prohrál s New York Islanders 3:4 v prodloužení. K vítězství naopak pomohl Ondřej Palát, který nahrál na oba góly Nikity Kučerova a Tampa Bay porazila Nashville 3:1.

Hronek se prosadil v 51. minutě v přesilové hře a získal Red Wings vedení 3:2. Detroit, za který nastoupil i útočník Filip Zadina, ale duel plný zvratů v závěru ztratil. Postaral se o to dvěma góly Anthony Beauvillier, který rozhodl po 32 vteřinách nastavení.

Palát se objevil v letošní přípravě v dresu Lightning poprvé a 39 sekund před koncem duelu připravil rozhodující branku pro Kučerova, který překonal Juuseho Sarose z pravého kruhu a obrátil stav na 2:1. Za dalších 23 vteřin Palát asistoval u Kučerovovy pojistky do prázdné branky při power play. V sestavě Lightning nechyběl ani obránce Jan Rutta.

Brankář David Rittich odchytal za Calgary prvních 32 minut a 17 sekund na ledě Edmontonu a inkasoval z osmi střel jednou. Za stavu 2:1 pro Flames jej vystřídal Jon Gillies a Oilers otočili na 6:2. Gillies inkasoval z 21 pokusů soupeře pětkrát. Za poražené Flames hrál i útočník Michael Frolík.

Porážky museli strávit i další tři čeští útočníci. Filip Chytil se představil v dresu New York Rangers na ledě New Jersey (2:4), Michael Špaček hrál za Winnipeg v domácím duelu s obhájcem Stanleyova poháru St. Louis (3:4 v prodloužení) a Vladimír Sobotka nechyběl v sestavě Buffala v Torontu (0:3).

O čisté konto Toronta se podělil Frederik Andersen a Michael Hutchinson, kteří zlikvidovali dohromady 29 pokusů Sabres. Dnes se Maple Leafs představí na ledě Buffala a v brance dostane po nespecifikovaných zdravotních problémech z minulých dnů poprvé příležitost český gólman Michal Neuvirth, který je v kempu Toronta na zkoušce.

Výsledky:

Toronto - Buffalo 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 10. Johnsson, 33. Matthews, 50. Read.

New Jersey - New York Rangers 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
Branky: 1. Hughes, 12. Hall, 18. Coleman, 34. McLeod - 24. Naměstnikov, 56. Howden.

Tampa Bay - Nashville 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 60. a 60. Kučerov (na obě Palát), 50. Volkov - 16. Järnkrok.

Detroit - New York Islanders 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 8. Athanasiou, 47. Mantha, 51. Hronek - 59. a 61. Beauvillier, 25. Toews, 46. Brassard.

Winnipeg - St. Louis 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 13. Ehlers, 27. Lowry, 57. Bourque - 60. a 62. Perron, 6. Kostin, 13. Edmundson.

Edmonton - Calgary 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)
Branky: 3. Chiasson, 35. Nugent-Hopkins, 38. Nygard, 45. Kassian, 51. Draisaitl, 60. Gagner - 8. Bennett, 14. Lomberg. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 32:17 minuty, inkasoval z osmi střel jednou a měl úspěnost zákroků 87,5 procenta.