Francouz nezastavil smršť, gól mu dal i Faksa. Islanders vymazali Voráčka

Autor: jab, iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN | Pěti góly v řadě obrátili hokejisté Dallasu vývoj zápasu s Coloradem a po výhře 5:2 vedou v sérii 2. kola Stanley Cupu už 2:0. Za Avalanche chytal Pavel Francouz, při přesilové hře ho překonal krajan Radek Faksa, český brankář si připsal 22 zákroků. První hvězdou duelu byl ale jeho rival Anton Khudobin, který chytil 38 střel. Ve druhém utkání porazili Islanders Philadelphii jasně 4:0 a ujali se vedení 1:0 na zápasy.

V brance Colorada při zranění Philippa Grubauera nastoupil Francouz a Avalanche s novým mužem v brankovišti začali výborně. V 7. minutě otevřel přesilovkovým gólem skóre Nathan MacKinnon a těsně před půlkou zápasu se opět v početní výhodě prosadil Mikko Rantanen a zvýšil.

Dallas ovšem dvěma góly ztrátu rychle smazal a do konce druhé třetiny skóre otočil na 4:2. Colorado si ve třetí části nevypracovalo žádnou gólovou příležitost, naopak Dallas si v závěru pojisti výhru gólem do odkryté branky. Francouz nastoupil do třetího utkání play off NHL v kariéře a ani napotřetí neuspěl.

Hlavní zásluhu na výhře Ostrovanů měl výborně chytající brankář Semjon Varlamov, který kryl všech 29 střel hráčů soupeře a podruhé za sebou ve vyřazovací části udržel čisté konto.

Hráči Islanders rozhodli o výsledku utkání ve třetí třetině, kdy třemi brankami zlomili odpor Philadelphie. Jakub Voráček, jediný Čech v utkání, si připsal jeden střelecký pokus.

Domácí:

Hosté: 06:06. A. Greene, 42:54. Pageau, 48:50. Lee, 52:21. D. Toews

Domácí: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere – Voráček (A), Couturier (A), M. Raffl – Konecny, K. Hayes, Farabee – Laughton, Giroux (C), Aube-Kubel – Pitlick, N. Thompson, D. Grant.

Hosté: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Komarov, Pageau, Johnston – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

McCauley, Furlatt – Devorski, MacPherson

Scotiabank Arena, Toronto

Domácí: 06:08. MacKinnon, 28:44. Rantanen

Hosté: 29:54. Pavelski, 30:37. Faksa, 35:34. Radulov, 39:15. Lindell, 59:50. Oleksiak

Domácí: Francouz (Hutchinson) – Graves, Makar, Girard, Cole, Zadorov, Connauton – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Burakovsky, Kadri (A), Donskoi – Jost, Compher, Ničuškin – Nieto, Bellemare, Naměstnikov.

Hosté: Chudobin (Oettinger) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Dickinson, Hintz, Perry – Cogliano, Faksa, Comeau (A).