Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejový brankář Petr Mrázek zastavil v NHL 29 střel, vychytal Torontu výhru 3:1 nad Minnesotou a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. David Pastrňák skóroval ve třetím utkání za sebou a jedním gólem pomohl Bostonu k vítězství 3:2 v prodloužení v Seattlu. Jakub Voráček si připsal dvě první asistence při výhře Columbusu 6:3 na ledě Floridy.

New Jersey i s přispěním jedné asistence Pavla Zachy zvítězilo v Pittsburghu 6:1. Daniel Vladař se dostal do branky Calgary ve Vancouveru ve 39. minutě za stavu 0:3 a inkasoval čtyřikrát ze 17 střel při prohře 1:7. Radek Faksa shodil už v první minutě rukavice a pobil se s Tannerem Jeannotem. Oba si rozdali pár ran, než skončili na ledě. Český hráč v dalším průběhu zápasu nebodoval a s Dallasem musel strávit v Nashvillu porážku 1:2 po nájezdech.

Mrázka překonal pouze zblízka Frederick Gaudreau, jenž ve 29. minutě otevřel skóre. Už za 27 sekund ale vyrovnal Auston Matthews, který zápas otočil v čase 50:22. Kanadského útočníka vynesly dva góly do čela střelců NHL, na kontě má 36 zásahů a tabulku vede o jednu branku před Leonem Draisaitlem z Edmontonu. Výhru Toronta pojistil Alexander Kerfoot při hře Minnesoty bez gólmana.

Boston otočil na přelomu první a druhé třetiny na 2:1. Druhý gól dal Pastrňák střelou z levého kruhu bez přípravy a upevnil si 27. trefou v sezoně postavení v elitní desítce kanonýrů NHL. Ještě v prostřední třetině vyrovnal Jordan Eberle a na další gól se čekalo až do prodloužení, které rozhodl Jake DeBrusk svou druhou brankou v zápase.

Voráček vymyslel gól na 1:1, když unikl po levé straně a v přečíslení dva na jednoho předložil puk ideálně Patriku Lainemu. Kladenský odchovanec měl prsty i v obratu na 2:1, byť zůstal bez asistence: český hráč udržel v útočném pásmu i proti dvěma hráčům puk a z dohrávané akce se prosadil Boone Jenner. Voráček si připsal druhý bod v 50. minutě, když při brejku tři na dva zavezl puk do pásma a po jeho přihrávce upravil Cole Sillinger na 4:2.

Domácí: 31:13. Malkin

Hosté: 01:16. Bratt, 05:47. Bratt, 06:44. Šarangovič, 29:24. Mercer, 33:37. Severson, 49:30. N. Hischier

Domácí: Jarry (34. DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – D. Heinen, Malkin (A), J. Carter – B. McGinn, Rodrigues, Kasperi Kapanen – Aston-Reese, Boyle, D. Simon.

Hosté: Daws (J. Gillies) – Siegenthaler, D. Hamilton, Graves, Severson (A), Ty Smith, P. K. Subban – Šarangovič, J. Hughes (A), Mercer – Zacha, N. Hischier (C), Bratt – A. Johnsson, J. Boqvist, Tatar – Vesey, M. McLeod, Bastian.

Hebert, South – McNamara, Deschamps

PPG Paints Arena, Pittsburgh

18 057 diváků

Domácí: 29:04. Matthews, 50:22. Matthews, 59:19. Kerfoot

Hosté: 28:37. F. Gaudreau

Domácí: P. Mrázek (J. Campbell) – Brodie, Rielly, Liljegren, Dermott, Ljubuškin, R. Sandin – Marner, Matthews (A), Bunting – W. Nylander, Tavares (C), O. Kaše – Kerfoot, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.

Hosté: Kähkönen (C. Talbot) – Spurgeon (C), Goligoski, D. Kulikov, J. Brodin, Addison, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Duhaime, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Bjugstad, N. Sturm, Dewar.

Meier, Chmielewski – Tobias, MacPherson

Scotiabank Arena, Toronto

9410 diváků

Domácí: 08:33. Weegar, 46:52. Huberdeau, 53:41. S. Bennett

Hosté: 15:05. Laine, 29:32. Jenner, 43:12. G. Carlsson, 49:47. Sillinger, 49:57. Danforth, 54:01. O. Bjorkstrand

Domácí: J. Johansson (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Juolevi – Vatrano, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – Hörnqvist, Luostarinen, Mamin.

Hosté: Bérubé (Greaves) – Peeke, G. Carlsson, A. Boqvist, Gavrikov (A), Kukan, Bayreuther – J. Voráček, Jenner (C), Laine – Činachov, Sillinger, O. Bjorkstrand – Domi, Kuraly, Nyquist (A) – Danforth, Roslovic, B. Gaunce.

Sutherland, Kozari – Brisebois, Cormier

FLA Live Arena, Sunrise

15 730 diváků

Domácí: 12:57. Zibanejad, 38:48. Lafreniere, 46:57. Kreider, 51:09. Goodrow

Hosté: 58:58. Ovečkin

Domácí: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, B. Schneider, Z. Jones – Lafreniere, Zibanejad, Kreider (A) – Dryden Hunt, R. Strome, Panarin (A) – J. Gauthier, M. Barron, McKegg – Reaves, K. Rooney, Goodrow (A).

Hosté: Samsonov (Copley) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Snively – Oshie, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.

McCauley, Pochmara – Shewchyk, Cherrey

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 11:56. Tomasino, 65:00. Mikael Granlund

Hosté: 21:21. J. Robertson

Domácí: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), Benning, Ekholm (A), P. Myers, A. Carrier – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Tomasino, Johansen, Kunin – Jeannot, Sissons, Trenin – Luff, McCarron, Tolvanen.

Hosté: Oettinger (Holtby) – M. Heiskanen, R. Suter, J. Klingberg, Lindell (A), Hakanpää, Harley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin (A), Jamie Benn (C) – A. Radulov, Peterson, Tufte – Glendening, Faksa, M. Raffl.

Halkidis, St. Pierre – Alphonso, Marquis

Bridgestone Arena, Nashville

17 869 diváků

Domácí: 23:42. Elias Pettersson, 30:18. J. T. Miller, 30:50. Horvat, 38:42. Horvat, 39:56. J. T. Miller, 44:33. Garland, 47:23. Elias Pettersson

Hosté: 57:53. Mangiapane

Domácí: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Hamonic, B. Hunt – Garland, J. T. Miller (A), Pearson – Boeser, Horvat (C), Dickinson – Höglander, Elias Pettersson, Podkolzin – Highmore, Lammikko, Motte.

Hosté: Markström (39. Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Toffoli, Monahan (A), Lucic – T. Lewis, Adam Ružička, D. Dubé.

J. Brenk, G. Dwyer – K. Murchison, D. Nansen.

Rogers Arena, Vancouver

18 857. diváků

Domácí: 03:29. Giordano, 33:19. Jordan Eberle

Hosté: 17:33. DeBrusk, 26:47. Pastrňák, 60:33. DeBrusk

Domácí: Grubauer (Driedger) – A. Larsson (A), Oleksiak, Soucy, Giordano (C), Lauzon, Vince Dunn – Jordan Eberle (A), Järnkrok, Marcus Johansson – Donskoi, Wennberg, Sheahan – Appleton, Gourde, Blackwell – Czarnik, Geekie, Donato.

Hosté: Ullmark (Swayman) – McAvoy, M. Reilly, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.

S. Schlenker, D. Morton

Climate Pledge Arena, Seattle

Domácí: 15:55. Barabanov, 17:32. Weatherby, 36:31. Couture, . Couture

Hosté: 14:57. Nelson, 32:48. Parise, 36:50. Pelech

Domácí: J. Reimer (Sawchenko) – B. Burns, J. Middleton, Meloche, M. Ferraro, R. Merkley, M.-É. Vlasic – Barabanov, Hertl, T. Meier – Dzingel, Couture, Dahlén – Gregor, Bonino, Nieto – Viel, Weatherby, Cogliano.

Hosté: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Pulock, Aho – Palmieri, Barzal, Parise – Beauvillier, Nelson, Bellows – Wahlstrom, Pageau, A. Lee – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.