Při startu NHL v Praze bude led bez reklam | iSport.cz
29. září 2008 • 17:03

Při startu NHL v Praze bude led bez reklam

Autor: ČTK
Václav Prospal
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Led bez množství reklamních nápisů, větší obranná pásma, ale i v Česku netradiční audiovizuální efekty. Na to vše se mohou těšit hokejoví fanoušci při víkendovém zahájení NHL v pražské O2 Areně.Podle zástupců multifunkční haly je nadcházející akce historicky nejnáročnější, která se zde konala. Příprava dvou zápasů NHL je složitější než například pořádání hokejového mistrovství světa v roce 2004 či koncert hudební hvězdy Madonny.

Nejvíce práce dalo pořadatelům připravit arénu na množství přístrojů, které si týmy a další lidé ze zámoří přivezou, a které jsou konstruované na napětí 110 voltů. V Česku je v síti běžně dvojnásobně vysoké napětí.

"Museli jsme proto pečlivě připravit projekt elektroinstalace, jako kdyby byla hala nová," řekl dnes novinářům Martin Gross z pořádající České sportovní, který má úpravy na starosti. V hale bude zapojeno přibližně 50 přenosných adaptérů, další budou připraveny jako rezerva.

Tampa, která má řadu přístrojů již v Praze, si přivezla například vlastní sušáky na brusle, ale i ultrazvuk či lékařské infralampy. Rangers do Česka dorazí i se svým vybavením až ve čtvrtek. "Doufáme, že nás nepřekvapí něčím dalším," řekl ředitel České sportovní Vladimír Šafařík.

Upravena musela být i ledová plocha, i když rozměry kluziště zůstaly stejné jako při domácích zápasech Slavie. Pražský klub si totiž pro své duely zvolil rozměr 26x60 metrů, podle pravidel Mezinárodní hokejové federace přitom může být až o čtyři metry širší.

Led pro NHL bude ale v Česku netradičně bílý, bez řady reklamních nápisů. Pouze ve středním pásmu jsou loga NHL Premiere a pěti partnerů.

Podle pravidel NHL jsou také upraveny velikosti středního a obranných pásem kluziště. V zámoří je střední pásmo široké jen 15,25 m, v Evropě je ledová plocha rozdělena na tři stejné části.

Blíže k mantinelu, o 53 cm, byla posunuta i branková čára a upraveno bylo také brankoviště, které má za Atlantikem jiný tvar.

"Kvůli posunu brankové čáry jsme museli změnit i postavení brankových kamer, což bylo také docela složité," řekl Gross.

Zároveň s tím se posunulo i ukotvení brankové konstrukce, které nesmělo poškodit chladící zařízení a původní ledovou plochu. Na tu byly naneseny přibližně čtyři centimetry nového ledu.

Diváci přímo v hale se mohou těšit na kompletní audiovizuální zámořský servis. Oba celky budou mít v Praze týmy lidí, které se na jejich domácích duelech starají o atmosféru v hale.

"Už nyní tady máme šest kazet grafiky a myslím si, že fanoušci se budou divit, co vše lze v této hale dělat," uvedl Jiří Mazánek, jenž se stará o marketingovou stránku akce. Zápasy budou provázat zámořští hlasatelé, v češtině budou pouze případná technická hlášení.

Přenosy zahajovacích zápasů NHL budou přenášeny do celého světa v plnohodnotné HD kvalitě. Ve dvou verzích - pro Evropu a pro zámoří. Vše bude zajišťovat britská společnost Vision, která bude mít k dispozici celkem dvanáct kamer.

Témata:  sport, hokej, NHL, rangers, tampa, Praha
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud