Zranil Vokouna. Po čtvrté brance už ale do tyče netřískal... | iSport.cz
František Suchan
1. prosince 2009 • 20:12

Zranil Vokouna. Po čtvrté brance už ale do tyče netřískal...

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Obyčejně byste se tomu smáli. Protože takovou ztřeštěnost by nikdo nevymyslel. Ale tady v první chvíli všem spíš zatrnulo. Když se Tomáš Vokoun skácel k ledu potom, co ho vší silou šlehl přes hlavu hokejkou vlastní obránce Keith Ballard, vypadalo to zle. Hůř, než se nakonec ukázalo…Nějaké ty stehy, ale jinak žádné poškození ucha, žádný otřes mozku. Jen nějaké to hučení v hlavě a v první chvíli pořádný šok. Tak dopadl Tomáš Vokoun potom, co se nedobrovolně stal jedním z hlavních aktérů jedné z nejpodivnějších situací, jakou kdy NHL zažila.

V 9. minutě pondělního zápasu Floridy s Atlantou frnknul při bleskovém protiútoku obránci hostů Keithu Ballardovi domácí kanonýr Ilja Kovalčuk. Vystřelil, Vokounovi vypadl puk a ruský střelec ho nerušeně doklepl. Zvrátil tak vedení na stranu Thrashers.

ČTĚTE:
VIDEO: Spoluhráč praštil Vokouna hokejkou do hlavy »

Ballard celou situaci nezvládl. Nechal se přebruslit, odjel na opačnou stranu. Prostě to podělal. Frustraci si chtěl vylít tak, jak se to někdy dělá. Třísknout hokejkou o tyčku. Vedle branky se obouruč rozmáchl, šivhnul…

A špičkou hole naplno trefil ze strany do masky svého gólmana.

Věřte tomu, takovou šlupku byste nechtěli schytat. O to víc, když to nečekáte. Je jedno, jestli měl Vokoun v tu chvíli na hlavě masku nebo ne. Hlavou mu otřásla bomba. Exploze. Padl jako střelený a začal se v bolestech svíjet na zemi. „Byla to pořádná pecka,“ potvrdil Ondřej Pavelec, atlantský brankář, který všechno sledoval ze střídačky.Ballard v prvním okamžiku netušil, co se stalo. Znovu se napřáhl, tentokrát tyčku trefil a odjel.

To Vokoun si strhl masku, přičemž mu už z ucha crčela krev. Do brankoviště se během chvíle seběhli lékaři a ošetřovatelé obou týmů. Nevěděli, jestli má gólman otřes mozku nebo poškozené ucho. Radši přivolali nosítka, po osmi minutách na nich Vokoun opouštěl arénu a mířil rovnou do nemocnice.

ČTĚTE: Pavelec: Zranění Vokouna? Byla to slušná pecka »

Vyšetření ale žádná vnitřní zranění nepotvrdila, hvězda týmu stihla i let s mužstvem zpátky. „Hned v noci mi psal zprávu náš pozorovatel Petr Klíma, takže jsem věděl, že to snad nebude tak vážné. A jsem moc rád, že se to potvrdilo,“ řekl Sportu Vladimír Růžička, kouč národního týmu, který s Vokounem počítá na místo jedničky pro únorovou olympiádu.

A co nebožák Ballard? Chvíli stál na střídačce, obličej schovaný za rukavicemi. Pak zamířil do šatny, ale vrátil se a zápas dohrál. Po něm se však jindy výřečný a oblíbený vtipálek odmítal bavit s novináři. Aby ne, měl za sebou už pohovory s koučem DeBoerem, manažerem Sextonem i kapitánem McCabem. A hlavu plnou výčitek.

Lékaři odvážejí zraněného Tomáše Vokouna na nosítkách z leduLékaři odvážejí zraněného Tomáše Vokouna na nosítkách z leduFoto ČTK/AP


„Soucítím s ním, je mi jasné, že se cítí stokrát hůř než my všichni,“ zastával se parťáka obránce Bryan Allen před reportéry. „Nedělal nic hrozného, prostě byl naštvaný. Někdy vás prostě ovládnou emoce. I já tohle párkrát udělal, nepřemýšlel jsem a prásknul hokejkou o tyčku.“

Může Ballard za své chování čekat postih od vedení NHL? Prý ne. „Poběží to ve všech sestřizích celý týden. To je podle mě dost velký trest,“ vzkázal Colin Campbell, šéf disciplinárky, přes list The Hockey News.

A co víc, Ballarda stihla po jeho zkratu další sportovní pohroma ještě v samotném zápase. Šest vteřin před koncem třetí třetiny se o jeho hůl otřela střela Maxima Afinogenova, která rozhodla utkání do stavu 4:3. Tomu se říká den blbec.

Ale posun byl znát: po čtvrtém gólu Thrashers už Ballard do tyčky netřískal…

Lékaři odvážejí zraněného Tomáše Vokouna na nosítkách z ledu
Lékaři odvážejí zraněného Tomáše Vokouna na nosítkách z ledu

Témata:  sport, hokej, nhl, Vokoun, florida, ballard
Vstoupit do diskuse
2
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud