15. června 2013 • 07:55

Palát s Pánikem skórovali a zarazili Mrázkovi oslavy Calder Cupu

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Ondřej Palát, nejproduktivnější hráč play off AHL, ve finále Calder Cupu poprvé překonal svého bývalého spoluhráče brankáře Petra Mrázka. Přispěl k vítězství Syracuse Crunch 3:2 a zarazil oslavy Grand Rapids Griffins. Série je nyní 3:1 na zápasy pro Griffins a dnes v noci se hraje pátý duel. Opět v Grand Rapids.

Palát vyrovnával ve 35. minutě na 2:2. Dělovkou z levého kruhu propasíroval puk pod levou rukou brankáře Petra Mrázka. Necelé tři minuty poté pak byl Palát i u vítězné branky slovenského spoluhráče Richarda Pánika.

Po zápase také byli oba vyhlášeni hvězdami duelu. Pánik, bývalý hráč Třince, první hvězdou (1+1), Palát druhou (1+0, +1).

Ve finále to byl pro Ondřeje Paláta vůbec první gól. V předchozích třech zápasech si připsal pouze jednu asistenci. Stále ale zůstává na špici kanadském bodování, v 16 zápasech nasbíral 22 bodů (6+16).

Brankář Petr Mrázek pochytal 21 střel, jednou byl vyloučený. Obránce Andrej Šustr (Syracuse) si do statistik připsal 1 střelu a 4 trestné minuty. Radko Gudas (Syracuse) kvůli zranění nehrál, útočník Andrej Nestrašil (Grand Rapids) se nedostal na soupisku.

Hráči Grand Rapids prohráli ve finále první zápas, ale panice nepropadají. „Kdybyste nám před finále řekli, že to po čtvrtém zápase bude 3:1 pro nás, každý by to bral,“ říkal slovenský útočník Tomáš Tatar pro mlive.com. „Takže se soustředíme na další zápas a budeme hrát lépe. Věřím, že to dokážeme.“