Machovský se v ECHL pěkně vyřádil! Zvládl bitku i čisté konto | iSport.cz
11. února 2018 • 09:06

Machovský se v ECHL pěkně vyřádil! Zvládl bitku i čisté konto

Autor: zuc
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

Při odchodu z Plzně snil o NHL, americký sen však v případě brankáře Matěje Machovského narazil na neúprosnou realitu. Zatímco v prvním týmu Red Wings se o post jedničky perou Jimmy Howard s Petrem Mrázkem, další český gólman našel v organizaci své místo v Toledu hrajícím ECHL, soutěž třetího sledu. Zde na sebe upozornil v sobotním utkání proti Kansasu, kdy se zapojil do hromadné bitky a svému kolegovi z brankářské branže dokonce přetáhl dres přes hlavu.S průměrem inkasovaných branek 1,91 na zápas a úspěšností zákroků 93,3 procenta je Machovský aktuálně nejlepším gólmanem soutěže. Jenže až té třetí v pořadí, kam se oči skautů a manažerů stočí jen málokdy.

To se možná změní po sobotním utkání s Kansasem. V něm držel 24letý gólman ještě osm minut před koncem za stavu 4:0 čisté konto, když se na opačném konci kluziště strhla hromadná bitka, do níž se zapojil i soupeřův gólman Mason McDonald.

Brankáře, kterého si v roce 2014 ve druhém kole draftu vybralo Calgary, se z protějšího brankoviště okamžitě vydal zpacifikovat Machovský. Zkrátka situace, kterých se milovníkům ostrých pěstí od přelomu tisíciletí příliš nedostává.

„Něco takového jsem ještě nezažil,“ komentoval český gólman po utkání celou situaci pro web Toledo Blade. „Bylo to šílené, musel jsem bránit své spoluhráče. Byl jsem unavený z toho přejezdu přes celé hřiště, takže to nebya kdovíjaká bitka,“ smál se.

Nutno říct, že si nevedl vůbec zle. Svému soupeři přetáhl dres přes hlavu a následně se mu dostalo zasloužených ovací domácího publika. „Něco takového nezažijete moc často. Musíte si to hlavně užít a rozproudit diváky.“

Oba gólmani následně vyfasovali kromě dvouminutového trestu za opuštění brankoviště a pětiminutového trestu za potyčku také trest do konce utkání, jehož zbytek museli dochytat náhradníci. Toledo v závěru přidalo ještě pátou branku a díky výhře 5:0 zůstalo neporaženo i v osmém domácím utkání v řadě.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud