7. srpna 2017 • 21:48

Osmnáctka vstoupila do Memoriálu výhrou. Švýcary zdolala 6:2

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Česká hokejová osmnáctka vstoupila do boje za obhajobou triumfu na domácím Memoriálu Ivana Hlinky vítězstvím nad Švýcarskem 6:2. Dvěma góly k tomu v Břeclavi přispěli Jan Jeník a Jakub Lauko. Další duel čeká svěřence trenéra Davida Bruka v úterý od 19:00 proti Švédsku, které porazilo tým USA 6:1.

Český výběr, který v sobotní generálce podlehl Kanadě 1:3, sice prohrával od sedmé minuty po přesilovkové trefě Nussbaumera, ale ještě v úvodním dějství stav otočili Jeník rovněž gólem v početní výhodě a Arnošt.

Ve druhé části zvýšili na rozdíl čtyř branek Střondala, Lauko a Jeník a ve 45. minutě se zapsal podruhé v utkání mezi střelce i Lauko. Vzápětí před 1523 diváky zkorigoval výsledek Verboon.

VIDEO | Vítězná děkovačka českých hokejistů po výhře nad Švýcary

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav):

Domácí: 08:42. Jeník, 11:04. Arnošt, 21:01. Střondala, 26:24. Lauko, 35:34. Jeník, 44:21. Lauko

Hosté: 07:00. Nussbaumer, 47:19. Verboon

Domácí: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Dluhoš, Klejna, Kowalczyk, Malík, Adámek, Seemann – Blümel, Pekař (A), Lauko – Plášek, Střondala, Gajarský – Kvasnica (A), Čajka, Matiášek – Sedlák, Arnošt, Jeník – Pavel.

Hosté: Charlin (27. A. Schmid) – Gross (A), Henauer, Berni (C), Aebischer, Moser, Wyss, Prysi – Oana, S. Schmid (A), Patry – Gerber, Wetter, Calzimiglia – Vouillamoz, Nussbaumer, Verboon – Kiener, Wüest, Schwab.

Hribik, Kika – Špůr, Frodl

Břeclav

1523 diváků

USA - Švédsko 1:6 (1:0, 0:4, 0:2).

Skupina B (Bratislava): Kanada - Rusko 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0), Slovensko - Finsko 1:6 (1:2, 0:1, 0:3).

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.