Kaut po vítězném vstupu do MS: Důležité body! Gól jsem tlačil očima | iSport.cz
27. prosince 2018 • 02:41

Kaut po vítězném vstupu do MS: Důležité body! Gól jsem tlačil očima

PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský

Gólem a asistencí pomohl útočník Martin Kaut k vítězství české hokejové dvacítky při vstupu do mistrovství světa ve Vancouveru nad Švýcarskem 2:1 v prodloužení. Nejdříve ve 30. minutě svou trefou rychle odpověděl na vedení soupeře a po 52 vteřinách nastavení po jeho přihrávce rozhodl obránce David Kvasnička.

"Měli jsme to velice těžké, soupeř velmi dobře bránil. Výhra je pro nás velice důležitá. Máme teď den volno, odpočineme si a připravíme se na další zápasy," oddechl si po vítězství Kaut.

Český výběr po celé utkání provázela špatná disciplína. Nakonec z toho bylo osm dvouminutových trestů, přičemž na konci druhé se bránil minutu a půl ve třech proti pěti. "Myslím si, ale že jsme si to zkomplikovali sami. Byli jsme moc často zbytečně vylučovaní. Ve hře pět na pět jsme byli lepší, dostávali jsme je do hry jen po našich chybách. Toho se musíme vyvarovat," uvedl Kaut.

Do vedení se dostalo před polovinou druhého dějství v přesilové hře Švýcarsko, ale Čechům se podařilo brzy srovnat. A byl to právě Kaut, kdo poprvé v zápase rozjásal českou střídačku. "Vystřelil jsem, nijak jsem nemířil. Tlačil jsem to tam očima, pak už jsem jen viděl, jak to tam padá. Brzké vyrovnání nám pomohlo, další minuty jsme určovali tempo hry," podotkl Kaut, který se prosadil po spolupráci s kapitánem Martinem Nečasem.

Hra tři na tři v prodloužení seděla českému týmu a po jeho kombinaci po Kautově přihrávce překonal přes stínícího Jakuba Lauka Lucu Hollensteina Kvasnička. "V této sezoně jsem hrál prodloužení vůbec poprvé a hned bylo vítězné. Jsme rádi za dva body, do dalšího průběhu se nám budou hodit," dodal Kaut.

Český brankář Lukáš Dostál se proti Švýcarům pořádně zapotil, takhle zasáhl proti Philippu Kurashevovi

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky