Sýkora: Očekávání byla nereálná | iSport.cz
3. ledna 2009 • 20:41

Sýkora: Očekávání byla nereálná

Autor: David Schlegel
Marek Sýkora
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE - Čeští hokejisté na letošním mistrovství světa medaili nevybojují. Po porážce s Ruskem budou ve svém posledním utkání na turnaji bojovat o konečné páté místo."Očekávání skvělého výsledku od některých lidí v České republice je nereálné. To očekávají lidi, kteří nevědí o síle světového juniorského hokeje. Já s jejich názorem nemůžu souhlasit," říkal český trenér Marek Sýkora po zápase s Ruskem.

Češi tak čtvrtý rok po sobě nedokázali v základní skupině ani v play-off na světovém šampionátu dvacítek porazit mužstvo, které patří do elitní světové šestice. Pouze v boji o konečnou pátou příčku dokázali dvakrát porazit Finsko. "Jestliže někdo žije v Česku a v životě neviděl hrát kanadský, americký nebo ruský výběr, tak může žít v přesvědčení, že může uspět. Takový člověk ovšem pořád žije někde v historii elity českého hokeje, skutečná situace je trošku jiná," uvedl Sýkora.

Rusové sice nad Čechy vyhráli zaslouženě, ale konečný výsledek 5:1 neodpovídá rozdílu na ledě. Češi sice dostali úvodní gól, ten je však nepoložil a ve druhé třetině soupeře soupeře zatlačili do těžké defenzivy. Dvakrát před nimi zívala prázdná branka, Milan Dóczy jel samostatný nájezd a čeští hokejisté měli i spoustu dalších přležitostí na vyrovnání. "Puky se k nám neodrážely a měli jsme hodně smůly," smutnil po zápase Ondřej Roman.

Ve třetí třetině už to byla smutná podívaná. Češi dostali gól a pak už to bylo jedno velké trápení. Snahu jim upírat asi nešlo, ale Rusové už kontrolovali hru. "Hráli chytře, drželi puk. Strašně špatně jsme se k němu dostávali. Rusové hrýáli výborně takticky a nechci se vymlouvat, ale takový výkon, jaký jsme dnes podali, prostě dneska nestačil," krčil rameny Roman. "Výsledek vypadá jednoznačně a moc mě mrzí, že v Čechách lidé ten zápas neměli možnost vidět, protože to z naší strany nebylo tak špatné," doplnil Sýkora.

Hokejovou pohádku naopak prožívají slovenští hokejisté. Přestože svými výkony v základní skupině příliš nepřesvědčili, s velkým štěstím porazili na samostatné nájezdy Finsko a těsně proklouzli do play-off. Ve čtvrtfinále zazářil brankář Jaroslav Janus, který svým výkonem zastínil všechny další hráče na turnaji. Chytil nejméně deset jistých gólů a jeho zázračný zákrok do lapačky po střele Jamese van Riemsdyka se jistě zařadí mezi nejslavnější zákroky historie světových juniorských šampionátů.

Slováci navíc ve svém středu mají několik výjimečných individualit, v čele s Adamem Bezákem, Milanem Kytnárem a teprve sedmnáctiletými Tomášem Tatárem a Richardem Pánikem. Ti dokáží rozhodovat zápasy. "Jsou to krásné momenty mojí hokejové kariéry. Šli jsme do toho jako outsideři. Američané nás možná trochu podcenili, nebránili tak, jako by měli, padly nám tam šťastné góly a nakonec jsme vyhráli," říkal šťastný Tomáš Tatár.

Témata:  sport, hokej, ms20, sýkora
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud