3. května 2016 • 21:45

Vůjtek o škrtech: Voráčkovi chyběla vyhranost, Vincourovi góly

Autor:
TOP VIDEA
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - FC Barcelona 0:5. Řádili Messi a Suárez SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - FC Barcelona 0:5. Řádili Messi a Suárez
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté prohrou s Kanadou 0:3 ukončili šesti a půl týdenní přípravu před mistrovstvím světa v Rusku. Hlavní trenér Vladimír Vůjtek těsně před odletem oznámil dvě jména, která na světový šampionát určitě neodcestují. Tým opustili útočník Tomáš Vincour a obránce Tomáš Voráček. „Máme v nominaci 27 jmen. Proto není stále konečná, ta musí obsahovat 25 jmen. Necháváme si radši určitou rezervu,“ prozradil Vůjtek těsně po utkání. 



Jak celou přípravu hodnotíte? 
"Byla dlouhá. Odehráli jsme celkově devět utkání. Hlavně v závěru se silnějšími soupeři. Výsledky byly takové střídavé. Dnes s Kanadou jsme ale neodehráli špatný zápas. Příprava účel splnila. Hlavní cíl byl výběr hráčů pro šampionát."

Kdo tedy tým po dnešku opustí?
"Rozhodli jsme se, že kádr opustí Tomáš Voráček a Tomáš Vincour. Zůstalo nám 27 hráčů. Není to však stále konečná nominace, jelikož ta musí obsahovat 25 jmen. Necháváme si určitou rezervu."

Proč jste se rozhodli zrovna pro tyto dva hráče a jak těžké to bylo rozhodnutí?
"Nikdy to není jednoduché. Kluci jsou s námi celou přípravu a nakonec musí odejít takhle těsně před šampionátem. Rozhodnutí bylo kolektivní. U Tomáše Voráčka šlo o herní stránku. Tomáš je poměrně důrazný, ale ta vyhranost oproti dalším klukům není ideální. U Tomáše Vincoura jsme čekali více branek a víc pohybu. V prosinci byl jeden z nejlepších našich hráčů, ale závěr sezony mu nevyšel."

Zbylo vám 27 hráčů.  Víte už, s jakými obránci a útočníky budete počítat na první utkání?
"Sedm plus třináct. Je brzo po utkání. Ještě nechci udávat další jména. Dnes nehráli hráči, kteří určitě nebudou na zápise do prvního utkání chybět. Ještě jsme se nedohodli, kdo bude mezi těmi sedmi beky a třinácti útočníky." 

Furch: Úroveň kanadského týmu je vyšší než v KHL

720p 480p 360p 240p
Koukal: V přesilovkách byl rapidní rozdíl

Jandač: Na přesilovce chyběli Červenka s Kovářem

720p 360p 240p
Hvězdný Perry: Bereme jen zlato, taková je Kanada

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 







Klasická verze
Mobilní verze